Balkan Kros'ta 5 madalya - Son Dakika

Balkan Kros'ta 5 madalya

09.11.2019 18:15
Balkan Kros'ta 5 madalya, System.String[]

Karadağ'ın Berane kentinde yapılan 63'üncü Balkan Kros Şampiyonası'nda Türkiye iki altın, iki gümüş ve bir bronz olmak üzere toplam beş madalya elde etti.

Karadağ'ın Berane kentinde yapılan 63'üncü Balkan Kros Şampiyonası'nda Türkiye iki altın, iki gümüş ve bir bronz olmak üzere toplam beş madalya elde etti.

Türkiye Kros Milli Takımı, Berane'de gerçekleşen 63'üncü Balkan Kros Şampiyonası'nda 5 podyum elde etti. Karadağ'ın ilk kez düzenlendiği ve 14 ülkenin katıldığı şampiyonada U20 kadınlarda Sıla Ergün, U23 kadınlarda ise Bahar Atalay altın madalyanın sahibi oldu.

U20 kadınlar müsabakasında Sıla'nın birinciliğinin yanı sıra Ayşe Ecer'in 6'ncı, Elif Şura Özdemir'in de 11'inci olmasıyla 18 puana ulaşan Türkiye, 15 puanlı Romanya'nın arkasında takım halinde Balkan ikincisi oldu.U23 kadınlarda ise Türkiye; Bahar Atalay, Sümeyye Erol ve Damla Çelik'ten oluşan kadrosuyla takımlarda ikinci sırayı aldı. Büyük erkeklerde de Cihat Ulus, Onur Aras ve Ersin Tekal, 24 puanla Bulgaristan ve Ukrayna'nın arkasında takım halinde üçüncü oldu.Şampiyonada Türkiye atletlerinin yarışı bitiriş sıraları şöyle: U20 – Sıla Ergün (1.), Ayşe Ecer (6.), Elif Şura Özdemir (11.)U20 erkekler – Ömer Şen (10.), İbrahim Subaşı (11.), Ramazan Yıldız (22.)U23 kadınlar – Bahar Atalay (1.), Sümeyye Erol (6.), Damla Çelik (7.)U23 erkekler – Murat Emektar (9.), Kemal Yıldırım (12.), Abdullah Tuğluk (13.)Büyük kadınlar – Remziye Temel Erman (5.), Fatma Arık (9.)

Büyük erkekler: Cihat Ulus (5.), Onur Aras (9.), Ersin Tekal (10.)


Balkan Kros'ta 5 madalya
Balkan Kros'ta 5 madalya

- Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Balkan Kros'ta 5 madalya - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Ahmet Çakar, canlı yayında Rıdvan Dilmen'i bombaladı: Kimsin lan sen? Avrupa İlaç Ajansı koronavirüs aşısıyla ilgili en net tarihi verdi: Pfizer'e 29 Aralık'ta onay verilebilir Korona testinde canı yanan hasta, hemşireye böyle saldırdı CHP'li Başarır'dan tartışma yaratan "Ordu satılmıştır" sözleriyle ilgili açıklama: İftira atıldı Husumetli olduğu abisi ve yengesini mezarlıkta pompalı tüfek ile vurdu Uğur'un diskalifiye edilmesinin ardından eleştirilerin hedefi olan Acun Ilıcalı sessizliğini bozdu Turizmin başkenti Antalya'ya bu yıl yine en çok Ruslar geldi 1.5 yaşındaki bebeğine alkol içirip fotoğraflarını paylaştı! Baba, savcılığa koştu