Son Dakika Haberleri: Balonu Sönen Dolar 6,50 Bandında Sabitlendi

Balonu Sönen Dolar 6,50 Bandında Sabitlendi

7 ay önce

Yapılan müdahaleler sonrası sert bir düşüş eğilimi içine giren dolar fiyatları gün içerisinde en düşük 6,4182 TL'yi görürken, şu dakikalarda 6,50 TL'de hareket ediyor.

Bakan Albayrak'ın ulusal yatırımcılarla bir araya geleceği, TOBB ve TÜSİAD'ın hükümete destek açıklaması ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın açıklamaları sonrası düşüşe geçen dolar, şu saatlerde 6,50 bandında işlem görüyor.

DOLARIN BALONU SÖNDÜ

TL'DEKİ değer kaybını kontrol altına almak, ekonomik gelişmelere ilişkin endişelere son vermek amacıyla BDDK ve TCMB başta olmak üzere arka arkaya birçok adım atılırken, dolar kuru güne 6,55 TL seviyesinden başladı. Gün içerisinde en düşük 6,4182 TL'yi gören dolar, saat 15.14 itibarıyla 6,5139 TL'de hareket ediyor. Böylelikle Türk Lirası'nın dolar karşısında değer kazancı, yüzde 5 seviyesini aştı.

EURO DA SAKİN BİR SEYİR İZLİYOR

Euro kuru en düşük 7.3363 TL'yi görürken, şu dakikalarda 7.4530 TL'de bulunuyor. Sterlin kuru ise 8.3554 TL seviyelerinde...

Dolardaki Sert Düşüş Altını da Etkiledi! Çeyrek 405 Lirayı Gördü

AP Türkiye Forumu'ndan Trump'a Sert Çıkış: Yaptıkları Kurallara Aykırı!
Türkiye'nin En Köklü Otobüs Firmalarından Olan Ulusoy İçin İflas Kararı Verildi Ayvacık'taki Deprem Anının En Net Görüntüsü Ortaya Çıktı! Büyük Panik Kamerada

Vatandaşın İhbarı ile Yabancı Tabelalar Tek Tek Söküldü