Balyoz Davasında Sanıklarını Film Gösterisiyle Savundu - Son Dakika

Balyoz Davasında Sanıklarını Film Gösterisiyle Savundu

23.07.2013 19:02
Balyoz Davasında Sanıklarını Film Gösterisiyle Savundu, System.String[]

Yargıtay'da, aralarında eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1.Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu Balyoz darbe planı...

Yargıtay'da, aralarında eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu Balyoz darbe planı davasının temyiz duruşmasının 6. günü de tamamlandı.

Sanıklar Ahmet Dikmen, Aşkın Öztürk, Doğan Uysal, Erdinç Altıner, Fikret Güneş, Hasan Hoşgit, Haydar Mücahit Şişlioğlu, Hannan Şayan, Hüseyin Hoşgit, İsmail Taylan, Mehmet Baybars Küçükatay, Murat Özenalp, Onur Uluocak, Ökkeş Alp Kırıkkanat ve Yavuz Kılıç'ın avukatı K. Nevzat Güleşen savunma yaptı. Savunmasında sinevizyon sisteminden faydalanan Güleşen, bununla da yetinmeyip Philadelphia adlı filmden 1 dakikalık bir bölüm izlettirdi. Amerikan Yüksek Mahkemesi'nin 1980'li yıllarda siyahi öğrencilerin üniversitelere giremeyeceğine yönelik kararına atıfta bulanarak "Bu karar Amerikan adaleti için yüz karası ise Yargıtay'ın Balyoz davası ile ilgili vereceği olumsuz karar da aynı şekilde yüz karası olacaktır." ifadelerini kullandı.

Savunması sırasında sık sık Hollywood filmlerinden alıntılar yapan Güleşen, 'Subay ve Centilmen', 'Birkaç İyi Adam', 'Topgun', 'Forest Gump' gibi filmlerden örnekler verdi. "Ey mahkeme üyeleri, bir gün evinizdeki bilgisayarınız hacklenecek ve içerisine virüs atılacak." diyen Güleşen, siber saldırılar üzerinde durdu. Amerika ve İsrail'in bu konuda çok ileride olduğunu anlatan Güleşen, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin "Bana ne zaman ve nasıl bir komplo kurulacak" endişesi içerisinde yaşadığını iddia etti.

Duruşmaya yarın sabah 09.00'a kadar ara verildi. Güleşen, yarın savunmasına kaldığı yerden devam edecek.

Balyoz Davasında Sanıklarını Film Gösterisiyle Savundu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Balyoz Davasında Sanıklarını Film Gösterisiyle Savundu - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 28 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 77 kişi vefat etti, 2305 yeni vaka tespit edildi Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti Fransız milletvekili Reitzer'den Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgaline tepki Yeşilçam'ın efsanesi Hulusi Kentmen'in çocukluğunun geçtiği ev, gün yüzüne çıkartılıyor Korkunç trafik kazasında biri uzman çavuş olmak üzere iki kişi yaşamını yitirdi Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Anaokulu öğretmeni genç kız "Sadece sevdim" diye not bırakıp hayatına son verdi Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de