Tahliye Olan Denizci Komutan, Kızıyla Denize Koştu - Son Dakika

Tahliye Olan Denizci Komutan, Kızıyla Denize Koştu

20.06.2014 16:12
Tahliye Olan Denizci Komutan, Kızıyla Denize Koştu, System.String[]

Balyoz davası ile ilgili 'hak ihlali yapıldığı' yönünde karar vermesiyle tahliye olan kişilerden birisi de, Deniz Albay Aşkın Üredi oldu.

Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz davası ile ilgili 'hak ihlali yapıldığı' yönünde karar vermesiyle tahliye kişilerden birisi de, Deniz Albay Aşkın Üredi oldu. Özgürlüğün mutluluğunu yaşayan Üredi, 14 yaşındaki kızı İrem'le, denize koştu. Kızıyla kıyıda oturan, mavi denizi izleyen Aşkın Üredi, "Kumpasın hesabı sorulunca ancak o zaman adaletin yerini bulduğuna inanacağım. Çünkü kızım büyüdü ve ben ne okula götürebildim ne de sınavda heyecanının yaşayabildim" dedi. Anayasa Mahkemesi'nin kararının ardından Anadolu Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesi'de, tüm sanıklar için tahliye kararı verdi. Bunun üzerine Şirinyer Askeri Cezaevi'nde tutuklu bulunan muvazzaf askerler Deniz Kurmay Albay Mesut Zafer Sarı, Deniz Kurmay Albay Mücahit Erakyol, Deniz Albay Mete Demirgil, Deniz Albay Akın Üredi, Deniz Kurmay Albay Alpay Çakarcan, Hava Kurmay Yarbay Cenk Hasımoğlu, Hava Kurmay Yarbay Süleyman Namık Kurşuncu, Jandarma Kurmay Yarbay Oğuz Türksoyu ve Jandarma Kurmay Albay Murat Özçelik, tahliye edildi. Hakkında tahliye kararı verilmesine rağmen Deniz Kurmay Albay Mehmet Koray Eryaşar ise, İstanbul'da görülen askeri casusluk davasından tutuklu bulunmasından dolayı çıkamadı. MUTLULUĞUN FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

Şirinyer Askeri Cezaevi'ne tahliye haberinin gelmesiyle, tutuklu subaylar ile buraya akın eden yakınları büyük mutluluk yaşadı. Cezaevi içerisinde askerler ile yakınları, sevinç yumağı oluşturdu. Bu mutluluğun yaşandığı anların fotoğrafları da ortaya çıktı. Muvazzaf subayların hem birbirleriyle hem de yakınlarıyla kucaklaşıp bu mutluluklarını paylaştığı anlar fotoğraflarda yeraldı. Çıkış işlemlerinin tamamlanmasını bu şekilde sevinç içinde bekleyen tutuklu subaylar daha sonra da, ailleleriyle sıcak yuvalarına kavuştu.

KIZIYLA DENİZE KOŞTU

Tahliye olan subaylardan Deniz Albay Aşkın Üredi, gece sabaha kadar ailesiyle, ziyaretine gelen yakınlarıyla sohbet etti. Yaşadığı acı dolu iki yılın tesellisini onlarla yaşadı. Denizci albay Aşkın Üredi, sabah uyandığında ilk iş olarak, 14 yaşındaki kızı İrem Üredi ile deniz kenarına koştu. Burada kızıyla özgürlüğün mutluluğunu yaşayan, uzun uzun yürüyüş yapan Aşkın Üredi, daha sonra ise, deniz kenarına oturup çok özlediği mavi sularla şimdilik kıyıdan da olsa hasret giderdi. Kendilerine kurulan kumpasın hesabının sorulmasını istediğini dile getiren Aşkın Üredi, "İki yıl önce haksız yere cezaevine girdik. Tabi ki ailemize kavuşmuk bizleri mutlu etti. Şimdi de yıllarca hizmet verdiğimiz aşık olduğumuz deniz kanerında bu mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak devam eden bir dava var. Orada kalan arkadaşlarımız var. Gönlümüz onlarla birlikte. Ancak onlar da çıktığı zaman hepimiz özgür olacağız. Ne zaman kumpası yapanlara hesap sorulursa o zaman adaletin yerini bulduğuna inanacağım. Bunları yapanlar mutlaka hesap vermeli. Kaybettiğimiz yılların acısınını hesabını kim verecek? Kızım büyüdü. Ne okula götürübildim onu ne de okul kapısında sınav heyecanına ortak oldum. Bunların hesabını birileri vermeli. Anayasa Mehkemesi'nin kararının ardından süreç hızla gelişti. Yerel mahkeme kararını çabuk verdi. Tutuklandığım zaman lojmanda kalıyorduk. Şimdi başka bir eve taşındık. Burada misafir gibi hissediyorum kendimi ama kalıcıyım artık" dedi. İrem Üredi ise, babasına evlerini yeniden tanıtığını artık ona kavuşmanın mutlulunu yaşadığını söyledi.

Tahliye Olan Denizci Komutan, Kızıyla Denize Koştu
Tahliye Olan Denizci Komutan, Kızıyla Denize Koştu
Tahliye Olan Denizci Komutan, Kızıyla Denize Koştu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tahliye Olan Denizci Komutan, Kızıyla Denize Koştu - Son Dakika


Son Dakika

Çukur'a damga vuran sahne! Dışlanan Yamaç, yeniden mahalleye alındı Meteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyor Senato, Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıcı adayı Amy Coney Barrett'i onayladı Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 ay daha uzatıldı Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı