Bandırma'da Hamile Kadını Bıçaklayarak Öldüren Sanığın Yargılaması Devam Ediyor - Son Dakika
3. Sayfa

Bandırma'da Hamile Kadını Bıçaklayarak Öldüren Sanığın Yargılaması Devam Ediyor

Bandırma\'da Hamile Kadını Bıçaklayarak Öldüren Sanığın Yargılaması Devam Ediyor

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde birlikte yaşadığı 3 aylık hamile Hazal Alpyörük'ü bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanık, Adli Tıp Kurumu tarafından akıl sağlığı yerinde ve ceza ehliyeti uygundur raporu almasına rağmen, mahkeme heyeti tarafından akıl sağlığı sorgulandı. Öldürülen kadının avukatı, sanığın tahrik indirimi uygulanmadan ceza almasını talep etti. Mahkeme heyeti, savcının mütalaasının beklenmesine ve tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. Olayda, hamile kadının karnındaki bebeğin babasının sanık olduğu DNA testi sonucunda belirlenmişti.

10.11.2023 12:56  Güncelleme: 12:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde birlikte yaşadığı 3 aylık hamile Hazal Alpyörük'ü bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Kadir Meşe (30) ve tarafların avukatları katıldı.

Adli Tıp Kurumu İhtisas Kurulunca "akıl sağlığı yerinde ve ceza ehliyeti uygundur" raporu verilen sanık, mahkeme heyeti başkanının "Akıl sağlığın tam değil mi?" sorusu üzerine "Raporu düzgün vermemişler mi? Ben akıl hastası değilim, iki kere iki dört" cevabını verdi.

Öldürülen Hazal Alpyörük'ün avukatı ise sanığın tahrik indirimi uygulanmadan ceza almasını talep etti.

Kurul tarafından verilen rapora itirazda bulunan sanık avukatının talebini reddeden mahkeme heyeti, savcının mütalaasının beklenmesine ve tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Bandırma'da, 15 Şubat 2022'de Hacıyusuf Mahallesi Vecihibey Caddesi'ndeki bir evde Hazal Alpyörük (19) ile birlikte yaşadığı Kadir Meşe arasında tartışma çıkmıştı.

Meşe tarafından çok sayıda bıçak darbesiyle yaralanan 3 aylık hamile Alpyörük, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Polise teslim olan ve tutuklanan Kadir Meşe hakkında "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı.

Yargılama sürecinde yapılan DNA testi sonucunda, maktulün karnında ölen bebeğin babasının Meşe olduğu belirlenmişti.

Kaynak: AA

Son Dakika 3. Sayfa Bandırma'da Hamile Kadını Bıçaklayarak Öldüren Sanığın Yargılaması Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement