Bangkok Bombacısı Türk Değil, Uygur Çıktı - Son Dakika

Bangkok Bombacısı Türk Değil, Uygur Çıktı

01.10.2015 14:35
Bangkok Bombacısı Türk Değil, Uygur Çıktı, System.String[]

Bangkok bombacısının avukatı yaptığı açıklamada müvekkilinin Çin Uygurlarından olduğunu söyledi. Saldırganın Türk olduğu öne sürülmüştü.

Bangkok bombacısının Çin Uyguru olduğu ortaya çıktı.

ZANLININ GERÇEK İSMİ BİLAL MOHAMMED

Zanlının avukatı Choochart Kanphai müvekkilinin üzerinde taşıdığı sahte Türk pasaportunda adının Adem Karadağ olarak yazdığını ancak asıl adının Bilal Mohammed olduğunu söyledi.

TÜRKİYE'DE İKAMET EDEN BİR UYGUR

Bombalı saldırıda ilk yakalanan zanlının sürekli olarak Türk olduğu söyleniyordu ve delil olarak da üzerinden çıkan sahte Türk pasaportu gösteriliyordu ancak bugün avukatı aracılığı ile zanlının Türkiye'de ikamet eden bir Uygur olduğu duyuruldu.

109 KİŞİNİN ÇİN'E İADESİ İLİŞKİLİ OLABİLİR

Zanlı, Abdullah Abdurrahman adlı başka bir kişiden emir aldığını itiraf etti. Henüz net bir sonuç ortaya çıkmasa da bombalı saldırının Temmuz ayında 109 kişinin Çin'e iadesi ile ilişkili olduğu üzerinde duruluyor.

TAYLANDLI MEVKİDAŞI, DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Tayland hükümeti geri iade edilen 109 kişiden bir kısmının terörden hüküm giymiş veya aranan kişiler olduğunu iddia etmişti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Başbakan Davutoğlu ile görüşen Tayland başbakanı Prayut Chan-ocha da medyada çıkan ve iki ülke ilişkilerini zedeleme niyetinde olan haberlerden rahatsızlık duyduğunu ifade etmişti.

Bangkok Bombacısı Türk Değil, Uygur Çıktı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bangkok Bombacısı Türk Değil, Uygur Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Acun Ilıcalı, kendisinden 30 yaş küçük sevgilisiyle Londra'da görüntülendi 6 ay sonra ortaya çıktı! Annesini korumak isteyen çocuğu işkence edip diri diri yakmışlar