Akılalmaz olay! Saklambaç oynamak isterken ülke değiştirdi - Son Dakika

Akılalmaz olay! Saklambaç oynamak isterken ülke değiştirdi

27.01.2023 16:15

Bangladeş'te arkadaşlarıyla saklambaç oynadığı sırada bir yük konteynerinin içine saklanan ve uyuyakalan çocuk, 5 gün sonra Malezya'da gemi mürettebatı tarafından fark edilerek kurtarıldı.

Bangladeş'te bir çocuğun arkadaşlarıyla oynadığı saklambaç oyunu Malezya'da sona erdi. Bangladeş'in Chittagong şehrinden 12 Ocak tarihinde bin 337 konteyner yükü ile ayrılan MV Integra adlı yük gemisi, 5 günlük deniz yolculuğunun ardından 16 Ocak tarihinde Malezya'nın Port Klang Limanı'na vardı.

GEMİ, ACİL DURUM HALİNDE LİMANA ÇEKİLDİ

Demir atmış halde bekleyen gemide, konteynerlerin bulunduğu yük bölümünden bağırma ve vurma sesleri duyan mürettebat, durumu gemi kaptanına rapor etti. İncelemelerin ardından seslerin nereden geldiği anlaşılamayan gemi, acil durum halinde limana çekildi. Yapılan detaylı aramanın ardından seslerin geldiği konteyneri bulan yetkililer, konteynerin içerisinde bitkin olduğu görülen yabancı bir çocuk buldu.

SAKLANMAK İÇİN KONTEYNERE GİRMİŞ

Malezya limanındaki Bangladeşli çalışanların yardımıyla iletişim kurulan 12-15 yaşlarındaki Fahim adlı çocuğun, Bangladeş'te limana yakın bir bölgede arkadaşlarıyla saklambaç oynarken bir konteynerin içine girerek saklandığı öğrenildi. Verdiği ilk ifadede uyandığında konteynerin kapağının kapanmış olduğu ve seyahat halinde olduğunu belirten Fahim, Malezyalı kurtarma ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye kaldırıldı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Bangladeş, Çin'in Ülkeye Yatırımını Artırmak İçin Mutabakat Zaptı İmzaladı Bangladeş, Çin'in Ülkeye Yatırımını Artırmak İçin Mutabakat Zaptı İmzaladı Çin Dışişleri Bakanı, Malezyalı mevkidaşı ile görüştü Çin Dışişleri Bakanı, Malezyalı mevkidaşı ile görüştü Çin Dışişleri Bakanı: Çin ve Malezya Karşılıklı Yarar Sağlayan İşbirliğini Derinleştirmeli Çin Dışişleri Bakanı: Çin ve Malezya Karşılıklı Yarar Sağlayan İşbirliğini Derinleştirmeli

Son Dakika 3. Sayfa Akılalmaz olay! Saklambaç oynamak isterken ülke değiştirdi - Son Dakika


Advertisement