Bangladeşli Gençlerin Türkçe Merakı Artıyor - Son Dakika

Bangladeşli Gençlerin Türkçe Merakı Artıyor

01.06.2018 14:17
Bangladeşli Gençlerin Türkçe Merakı Artıyor, System.String[]

Bangladeş’te son zamanlarda Türk dizilerinin yoğun bir şekilde yayınlanması nedeniyle Türkçe öğrenme isteği her geçen gün artıyor.

Bangladeş'te son zamanlarda Türk dizilerinin yoğun bir şekilde yayınlanması nedeniyle Türkçe öğrenme isteği her geçen gün artıyor.

Bangladeş'te farklı televizyon kanallarında haftalık olarak birçok Türk dizisi yayınlanıyor. Bengalce diline dublajlanıp yayınlanan diziler, ülkenin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ancak izleyiciler Bangladeş diline çevrilen bu bölümleri Türkçe izlemek istiyor. İzleyiciler, genellikle internet ortamından faydalanarak Türkçe öğreniyor. Özellikle gençlerden oluşan izleyici grubu ise Türkçe öğrenmeye daha çok istekli. Sosyal medya üzerinde Türkçe eğitim için özel gruplar kurarak Türkçe öğrenmeye çalışan Bangladeşli gençlerin bazıları ise marketlerden Türkçe-Bengalce sözlükleri alarak Türkçe öğrenmeye çabalıyor.

Bangladeşli gençler, Türk dizileri sebebiyle Türkçe öğrenmeye çalışırken Türkiye'ye olan sevgileri ve merakları da artıyor.

Saddam Hossain Shailani, 2016 yılında Türk dizilerini izlemeye başladığını dile getirerek, "Ben şimdiye kadar birçok Türk dizisi izledim. Aşk-ı Memnu, Muhteşem Yüzyıl gibi popüler diziler izledim. Şimdi ise Diriliş Ertuğrul'u izliyorum. Türk diziler çok ünlü ve son derece başarılı. Ben ilk izlediğimde bazı dizilerde altı yazı veya dublaj bile yoktu. Sadece görüntü izliyordum ve Türkçeyi öğrenmeye başladım. İnternet ortamını kullanarak, video sitelerindeki videoları izleyerek ve marketlerde bulunan sözlükleri satın alarak bu işe başladım. İnternetten uygulamalar indirerek öğrenmeye çalışıyorum. Şimdi Türkçe olarak bir çok şeyi anlıyorum. Aslında kısaca söylemek gerekirse ben Türk dizilerine, Türk diline ve Türkiye'ye aşık oldum" dedi .

Bangladeş'te şu an Diriliş Ertuğrul, Muhteşem Yüzyıl, Kösem Sultan gibi popüler Türk dizileri yayınlanmaya devam ediyor. - DAKKA

Bangladeşli Gençlerin Türkçe Merakı Artıyor
Bangladeşli Gençlerin Türkçe Merakı Artıyor
Bangladeşli Gençlerin Türkçe Merakı Artıyor
Bangladeşli Gençlerin Türkçe Merakı Artıyor
Bangladeşli Gençlerin Türkçe Merakı Artıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bangladeşli Gençlerin Türkçe Merakı Artıyor - Son Dakika


Son Dakika

Başkan Gümüşdağ, bizzat açıkladı! İrfan Can için 3 kulüp yarış halinde Meteoroloji uyardı: 36 ilde kar yağışı bekleniyor Son Dakika: Başakşehir'i 2-1 mağlup eden Trabzonspor Süper Kupa'yı müzesine götürdü Son dakika: Biden, Trump'ın giderayak onayladığı BAE'ye silah satış sözleşmesini askıya aldı Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü Yeni arabası ile 2 geyiğe çarpan adam, aynı gün milyoner olduğunu öğrendi Polis memuru ve öğretmen eşinin ölümünde korkunç detay! Çatıdan düşen buz kombinin bacasını çıkarmış