Son Dakika Haberleri: Banka Görevlisinin Dikkati, 130 Bin TL Çekmeye Çalışan Dolandırıcıyı Yakalattı

Banka Görevlisinin Dikkati, 130 Bin TL Çekmeye Çalışan Dolandırıcıyı Yakalattı

30 gün önce

Düzce'de hesabına havale yapılan 130 bin lirayı çekmek için bankaya giden şüpheli, gişe görevlisinin ihbarı sonucu gözaltına alınarak tutuklandı.

Düzce'de hesabına havale yapılan 130 bin lirayı çekmek için bankaya giden O.A, gişe görevlisinin ihbarı sonucu gözaltına alınarak tutuklandı. Gözaltına alınan şüpheli O.A, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

BANKA GÖREVLİSİ OLAYI POLİSLERE BİLDİRDİ

Alınan bilgiye göre, İstanbul Caddesi'nde bulunan bir bankaya gelen O.A, hesabına havale yapılan 130 bin lirayı çekmek istedi. Şüpheli tavırlarıyla dikkati çeken O.A'yı bir süre beklemeye alan gişe görevlisi, durumu Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerine bildirdi.

212 BİN TL BAŞKA HESABA HAVALE EDİLDİ

Bankaya gelen polisin sorularına tedirgin ve çelişkili beyanda bulunan O.A, hesabındaki 130 bin liraya bloke konularak emniyete götürüldü. Bu sırada, O.A'ya havale yapılan hesabın sahibi A.A. da hesabında bulunan 212 bin liranın kendi bilgisi dışında internet bankacılığı ile başka hesaplara havale yapıldığını, bu paranın 130 bin lirasının da Düzce'deki bir bankaya gönderilmiş olduğunu söyledi.

ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Bunun üzerine gözaltına alınan şüpheli O.A, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. O.A'nın İstanbul Asliye Ceza Hakimliği tarafından "Başkasına ait banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama" suçundan bin lira para cezasını ödemediği için hakkında arama kararı bulunduğu öğrenildi.
Denizli'de Düşen Uçağın Enkazında 2 Kişinin Cansız Bedenine Ulaşıldı Fiyatı İki Katına Çıkan Soğanın Stoklandığı Depolar Bulundu

Danıştay "Ölümsüz Önder" Dedi, Devlet Nişanları'ndan Kaldırılan Atatürk Kabartması Geri Döndü