Banka Kartlarını Kopyalayan Şebeke Çökertildi - Son Dakika

Banka Kartlarını Kopyalayan Şebeke Çökertildi

27.11.2012 11:41
Banka Kartlarını Kopyalayan Şebeke Çökertildi, System.String[]

İstanbul polisi, yurt dışında banka ATM'lerine kart kopyalama aparatı yerleştirip, kartların manyetik şerit bilgilerini alan ve bu yöntemle oluşturdukları ikiz kartlarla haksız kazanç elde eden şebekeye yönelik operasyon düzenledi.

İstanbul polisi, yurt dışında banka ATM'lerine kart kopyalama aparatı yerleştirip, kartların manyetik şerit bilgilerini alan ve bu yöntemle oluşturdukları ikiz kartlarla haksız kazanç elde eden şebekeye yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı. Bu kişileri ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda da çok sayıda banka kartı ve dijital materyaller ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, 8 ay süren takip sonucu, yurt dışında banka ATM'lerine kopyalama aparatı yerleştirip kart bilgilerini kopyalan ve bu bilgilerle ikiz kart çıkaran bir şebekenin varlığını tespit etti. Ekipler, İstanbul'da Beykoz, Ümraniye, Üsküdar ve Bakırköy olmak üzere Antalya, Konya ve Kocaeli'de eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, şebeke üyesi 6 kişi yakalandı. Şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda encoder, kart kopyalama cihazı, manyetik şerit okuyucu, kamera yerleştirmeye müsait para çıkış düzeneği, çok sayıda mikro kamera, yabancı bankalara ait kart bilgisi bulunan beyaz manyetik şerit, çok sayıda banka kartı ve dijital aparatlar ele geçirildi.

Şebekenin banka ATM'lerine yerleştirdikleri aparatlarla müşterilere ait kartları kopyaladıkları, eldeki kopyalarla ikiz kart çıkardıkları bu yöntemle haksız kazanç elde ettikleri belirtildi.

Şebekenin, elde ettiği kart bilgilerini aktaracağı ve kart üretiminde kullanılan cihazların parça halinde yurt dışına çıkararak montaj işlemini yurt dışında yaptıkları kaydedildi. Şebeke üyelerinin yurt dışında bulunan bir bankadan hesap açtıkları, para akışını da bu hesap üzerinden sağladıkları aktarıldı.

Operasyonda gözaltına alınan 6 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığı sevk edildi.

Banka Kartlarını Kopyalayan Şebeke Çökertildi
Banka Kartlarını Kopyalayan Şebeke Çökertildi
Banka Kartlarını Kopyalayan Şebeke Çökertildi
Banka Kartlarını Kopyalayan Şebeke Çökertildi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Banka Kartlarını Kopyalayan Şebeke Çökertildi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan'ın işgalinden kurtardı Erol Bulut'tan dikkat çeken şampiyonluk temennisi: Umarım sezon sonuna kadar namağlup gideriz Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü F.Bahçe'den müthiş geri dönüş! Trabzonspor'u net skorla mağlup ettiler