Son Dakika Haberleri: Banvit-tübad Basketbol Turnuvası 23-26 Eylül'de Yapılacak

Banvit-tübad Basketbol Turnuvası 23-26 Eylül'de Yapılacak

11 yıl önce

Geleneksel 4. Banvit-tübad Basketbol Turnuvası'nın Tanıtımı Amacıyla Türkiye Spor Yazarları Derneği (Tsyd) Levent Tesisleri'nde Bir Basın Toplantısı Düzenleyerek Sporseverler Maçlara Davet Edildi.

Banvit-tübad Basketbol Turnuvası 23-26 Eylül'de Yapılacak, System.String[]
Geleneksel 4. Banvit-TÜBAD Basketbol Turnuvası'nın tanıtımı amacıyla Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Levent Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyerek sporseverler maçlara davet edildi.

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Önder Seden, Banvit ve Türkiye Spor Yazarları Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirilecek olan '4. Geleneksel Banvit-TÜBAD Turnuvası'nın bu yıl uluslarası olduğunu belirterek, ''Beko Basketbol 1. Ligi ve Avrupa'da mücadele edecek takımlarımızın bu önemli maçları öncesinde yapılan bu turnuva Türk basketboluna büyük değerler katacaktır. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak 3 yabancı ve 5 yerli takımın katılımı ile 8 takımlı uluslararası bir turnuva olacaktır. Turnuva 23 - 26 Eylül tarihlerinde Banvit Basketbol Kulubü'nün salonu olan Bandırma'daki Kara Ali Acar Spor Salonu'nda düzenlenecek.'' dedi.

TÜBAD Başkanı Seden, turnuvaya katılan takımların ligde üst düzeyde güçlü olan ekipler olduğundan turnuvanın çekişmeli ve maçların yüksek tempoda geçeceğini, maçların da SKYTURK'ten yayınlanacağını belirterek, ''Turnuvaya ülkemizin köklü kulüplerinden Efes Pilsen ve Beşiktaş Cola Turka'nın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye, Aliağa Belediyesi ve organizatör ekip Banvit'in yanında Rusya'nın güçlü temsilcisi Ural Great ile Triumph Lyubertsy ile Ukrayna temsilcisi BC Kiev mücadele edecek.'' diyerek sözlerini tamamladı.

Basın toplantısına katılan milli takımın eski teknik adamlarından Aydın Örs, Banvit'in bu turnuvayı düzenleyerek Türk basketboluna büyük hizmetler verdiğini belirterek, ''Lig ve Avrupa maçları öncesinde iyi bir turnuva olarak görülüyordu; ama bu yıl çok daha kaliteli bir turnuva olacak. Uluslararası gücü belli olan 3 takım ile ülkemizin başta Efes Pilsen olmak üzere, Beşiktaş Cola Turka ve Banvit gibi iddialı takımlar ile Antalya Büyükşehir ile Aliağa Belediyesi takımlarının da katılımıyla ciddi bir turnuva olacak. Bandırma'da oluşacak atmosfer de kaliteyi artıracaktır. Lig ve Avrupa maçları öncesindeki son hazırlık turnuvası olması açısından da önemli. Kulüplerin kendi masraflarını karşılaması da önemli.'' dedi.- ÇETİN YILMAZ: ''AVRUPA'DAKİ TURNUVALARA ÖZENİRDİM'' -Basketbol Milli Takımı'nın eski çalıştırıcılarından Çetin Yılmaz ise, bu tür turnuvaların seyirciler tarafından ilgi görmesi için duyurusunun iyi olması gerektiğini belirterek, basın toplantısına gelen medya mensuplarının bunu yapacaklarına inandıklarını söyledi.

Bu yıl 4.'sü düzenlenecek olan turnuvanın çok önemli olduğunu belirten Çetin Yılmaz, ''Ben kulüp takımları çalıştırırken, İtalya, İspanya, Almanya ya da Yunanistan'a turnuvalara gittiğimizde biz bu tür turnuvaları ne zaman yapacağız derdim. Bugün bu tür turnuvalar yapılıyor. Banvit'in bu turnuvası da çok önemli ve kaliteli bir turnuva. Çok özel bir turnuva oynanacak ve bu da bizi heyecanlandırıyor. Maçlar dışında sosyal aktiviteler de olacak. Türk basketbolu için önemli bir turnuva.'' dedi.

Banvit Genel Koordinatörü Adnan Zeytingöz ise, turnuvanın tarihi, katılımcı takımlar ve yapılacak sosyal aktiviteler hakkında bilgi verirken, TÜRSAD, TSYD ve Banvit'in ortaklaşa organizesine SKYTÜRK ve Digitürk'ün de canlı yayınlarla destek vereceğini ifade etti.

Amaçlarının Banvit olarak kaliteli turnuvalarla basketbolun değerini artırmak olduğunu belirten Zeytingöz, ''Bu turnuvaya ile Bandırma'ya ve Banvit'e değer katmayı amaçlıyoruz. Gençlere ve öğrencilere yönelik çalışmalarımız da var. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile de bir çalışmamız olacak. Ayrıca Çocuk Esirgeme Kurumu, Düşkünler Yurdu, Cezaevi gibi yerleri yıldız oyuncular ve TMOK'un eğittiği çocuklarla ziyaratlerde bulunacağız.'' diye konuştu.- TURNUVANIN PROGRAMI -Bu arada 23 - 26 Eylül tarihlerinde düzenlenecek organizyonda A Grubu'nda Banvit, Triumph Moskova, Efes Pilsen ve BC Kiev, B Grubu'nda ise Ural Great, Beşiktaş Cola Turka, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aliağa Belediyesi mücadele edecek.

Maçlar 23 Eylül'de 13.30'da Antalya Büyükşehir Belediyesi - Ural Great maçıyla başlayacak. Final maçı ise 26 Eylül'de saat 17.45'te başlayacak.
(CİHAN)Soyunarak Buz Tutmuş Göle Atlayan Çılgın Kadın, Ayağını Kırdı Son Dakika! Zonguldak'ta Maden Ocağında Patlama: 3 İşçi Mahsur Kaldı

İYİ Parti'nin 'Asgari Ücretliden Vergi Alınmasın' Araştırma Önergesi Reddedildi