Son Dakika Haberleri: Baraj Önünde Sıkışan Balıklar Havasızlıktan Telef Oluyor

Baraj Önünde Sıkışan Balıklar Havasızlıktan Telef Oluyor

7 ay önce

Yapımı tamamlanan Kars Barajı'nda tünel kapakları kapatılınca on binlerce balık mahsur kaldı. Tünel önündeki su birikintisinde sıkışan balıklar, havasızlıktan telef olmaya başladı.

Kars'ta, yapımı tamamlanan Kars Barajı'nın tünel kapakları kapatılınca on binlerce balık mahsur kaldı. Büyük balıklar vatandaşlar tarafından tutulunca, küçük balıklar ise sıkıştığı gölette havasızlıktan ölüme terk edildi.

KÖYLÜLER DİRGENLERLE BALIK AVLADI

Kars'ta yapımı tamamlanan Kars Barajı'nda su tutulmaya başladı. Baraj tüneli kapatılınca tünel önünde on binlerce balık mahsur kaldı. Balıkların küçük bir alanda mahsur kaldığını fark eden köylüler ellerine aldıkları dirgenlerle balık avladı.

YAVRULAR KURTARILMAYI BEKLİYOR

Tünel önünde küçük su birikintisinde kalan on binlerce balık havasızlıktan ne yapacağını şaşırdı, sıkışın ve su çekildikçe ortaya çıkan balıklardan çoğu havasızlıktan telef olurken, sağ kalan on binlerce yavru balık kurtarılmayı bekliyor.

AKIBETLERİNİN NE OLACAĞI BİLİNMİYOR

Çoğunluğu yavru sazan olan ve tatlı su kefallerinin aralarında olduğu balıkların akıbetinin ne olacağı ise bilinmiyor. Baraj tüneli önünde sıkışan ve havasızlıktan telef olmak üzere olan balıklar, kurtarılarak yeniden hayatta kalmayı bekliyor.

İşte baraj önündeki o görüntü;


YORUMLAR


Fatma Girik'in, Ayşen Gruda'nın Ölümü Üzerine Yaptığı Açıklama, Sosyal Medyada Gündem Oldu Adnan Oktar'ın Cezaevindeki Son Hali Herkesi Şaşırttı

Hayatını Kaybeden Ayşen Gruda'nın Vasiyeti Ortaya Çıktı