Barbados'tan Kraliçe Elizabeth'e "bağımsız devlet istiyoruz"' başvurusu - Son Dakika

Barbados'tan Kraliçe Elizabeth'e "bağımsız devlet istiyoruz"' başvurusu

Karayipler'de bir ülke olan Barbados, 2021 yılında "tam bağımsız bir cumhuriyet devlet" sistemine geçiş için İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'ten onay alındığı duyuruldu.

Barbados'tan Kraliçe Elizabeth'e

Karayipler'de bir ülke olan Barbados, 2021 yılında "tam bağımsız bir cumhuriyet devlet" sistemine geçiş için İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'ten onay alındığı duyuruldu.

Karayipler'de bir ülke olan Barbados'ta İngiltere Kraliyet Ailesi'ni temsil eden ve Barbados'un Valisi olan Sandra Mason'dan kritik hamle geldi. Barbados'un Valisi Mason, dün yaptığı açıklamada, bölgenin İngiliz İmparatorluğu'ndan bağımsızlığının 55'inci yıl dönümü olan 30 Kasım 2021'de tam tam bağımsız olarak cumhuriyet sistemiyle yönetileceğini duyurdu.

"SÖMÜRGE GEÇMİŞİ BİTTİ, DEVLET BAŞKANI İSTİYORUZ"

Barbados Başbakanı Mia Mottley'in talimatıyla açıklama yapan Vali Mason, "Yarım asır önce yarı bağımsızlığına kavuşan ülkemiz, kendi kendini yönetme kapasitesinden şüphe duyulmayacak noktadadır. Sömürge geçmişimizi tamamen geride bırakmanın zamanı geldi. Barbadoslular Barbados bir devlet başkanı istiyor. Bu, kim olduğumuza ve neyi başarabileceğimize dair nihai güvenin ifadesidir" dedi. Buckingham Sarayı Sözcülüğünden yapılan açıklamada, kararın, Barbados hükümeti ve halkının meselesi olduğu ifade edildi.


Barbados'tan Kraliçe Elizabeth'e bağımsız devlet istiyoruz ' başvurusu

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 14:59 - Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Barbados'tan Kraliçe Elizabeth'e 'bağımsız devlet istiyoruz'' başvurusu - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

TOKİ 23 ilde 176 konut ve 155 iş yerini açık artırma ile satışa çıkardı Genç kadını eve kapatıp işkence yaptı! Önce kendisinin sonra sevgilisinin bileklerini kesti Son dakika! Eylül ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri 5 Ekim'de yatırılacak Beşiktaş yönetimi, Domagoj Vida'nın takımdan ayrılması için bir kez daha görüşecek Yılda 9 kez üreyebilen İsrail sazanı nedeniyle balıkçılar kan ağlıyor Vatandaşı canından bezdiren abonelik iptalleri artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek Meteoroloji'den 12 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Çin'de dağ sıçanı yiyen kadında 'bubonik veba' tespit edildi, 17 bölge risk altında