Son Dakika Haberleri: Barclays Bank Yönetim Kurulu Başkanı İstifa Etti

Barclays Bank Yönetim Kurulu Başkanı İstifa Etti

1 ay önce

Barclays Bank'in Yönetim Kurulu Başkanı Gerry Grimstone, Şubat ayı sonunda görevinden ayrılacak. Grimstone'un yerine Nigel Higgins getirilecek.

Birleşik Krallık merkezli finans grubu şirketi Barclays'in alt kuruluşu Barclays Bank'in Yönetim Kurulu Başkanı Gerry Grimstone, Şubat ayı sonunda görevinden ayrılacağını duyurdu. Grimstone'un görevine, 1 Mart'tan itibaren geçerli olmak üzere Nigel Higgins getirilecek.

"ŞU AN DEĞİŞİM İÇİN UYGUN BİR ZAMANDIR"

Grimstone, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu yorumu yaptı:

"Birçok şirketin yönetim kurulunda bulunduktan 20 yıl sonra ve yakın zamanda Standard Life Aberdeen yönetim kurulu başkanlığını görevinden de çekilmemin ardından, şu an değişim için uygun bir zamandır. İleriye dönük olarak Birleşik Krallık'taki kamu sektörü faaliyetlerimi, Avrupa'da ve küresel olarak Deloitte ile yaptığım çalışmaları, Hindistan, Çin ve Asya-Pasifik'teki diğer yerlerde yaptığım işlere odaklanacağım. Şu an peşinde koşulacak heyecan verici kamu ve özel sektör fırsatları olduğu ortada. Barclays'i, şirketin oldukça güçlü olduğu bir dönemde bırakıyorum ve gelecekte de şirkete iyi şanslar diliyorum."

Barclays'in Perşembe günü açıklanan 2018 dördüncü çeyrek ve yıllık sonuçlarında artış görülmüştü.
İş Kadını Leyla Alaton: Erdoğan'ı Son Derece Feminist Buluyorum İskenderpaşa Cemaati, Cumhur İttifakı'nı Destekleyecek Ünlü Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Kapı Kapı Dolaşıp AK Parti Adayına Oy İstedi