Barış Pınarı Harekatı'nda görevli Mehmetçik'e 26 ton Eğirdir elması - Son Dakika

Barış Pınarı Harekatı'nda görevli Mehmetçik'e 26 ton Eğirdir elması

07.11.2019 16:19
Barış Pınarı Harekatı'nda görevli Mehmetçik'e 26 ton Eğirdir elması, System.String[]

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Fırat'ın doğusunda oluşturulmak istenen terör koridoruna yönelik, bir süre önce başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda görevli Mehmetçik'e Türkiye'deki her 4 elmadan birini üreten Eğirdir'den anlamlı bir destek geldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Fırat'ın doğusunda oluşturulmak istenen terör koridoruna yönelik, bir süre önce başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda görevli Mehmetçik'e Türkiye'deki her 4 elmadan birini üreten Eğirdir'den anlamlı bir destek geldi. 'Komando Mabedi' olarak anılan Eğirdir ilçesine bağlı köylerden sağlanan yaklaşık 26 ton elma, harekatta görevli askerlere gönderilmek üzere tırlara yüklenmeye başlandı. Elma yüklemesinin ardından, sevkiyat aracının akşam saatlerinde Şanlıurfa'ya gitmek üzere yola çıkacağı belirtildi.

TSK'nın komandolarına verdiği önemli eğitimlerde, Türkiye'deki en zorlu ve sayılı eğitim bölgelerinden olan Eğirdir ilçesi, kahraman askerlere gönül desteğinde bulundu.

Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediyesi'nin organizesi ile birlikte, Eğirdir'in köylerinden sağlanan 26 ton elma, İlçe Özel İdare Müdürü Selim Müftüler ve belediye şirket müdürlerinden Ömer Yılmaz eşliğinde, bugün Şanlıurfa'daki Ceylanpınar ve Akçakale'de bulunan Mehmetçiklere gönderilmek üzere yola çıktı.

Sağlanan elmalar ve sevkiyatın gerçekleşmesine, Eğirdir'e bağlı Ağılköy, Akdoğan, Balkırı, Beydere, Çay, Eyüpler, Kırıntı, Mahmatlar, Sevinçbey, Sorkuncak, Tepeli ve Yukarı Gökdere köylerinin yanı sıra, özel şirketler de destek verdi. - ISPARTA

Barış Pınarı Harekatı'nda görevli Mehmetçik'e 26 ton Eğirdir elması
Barış Pınarı Harekatı'nda görevli Mehmetçik'e 26 ton Eğirdir elması

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Barış Pınarı Harekatı'nda görevli Mehmetçik'e 26 ton Eğirdir elması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamada 5 kafadar sokağa çıktı, 20 bin TL ceza yedi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alaattin Çakıcı'ya tepki: Kabul edilebilir değil Acun Ilıcalı, MasterChef yarışmacısı Uğur Yılmaz Deniz'i kovdu Çorbacıda masaya servis tartışması, taşlı sopalı kavgaya dönüştü Tuğba Özerk'ten Nusret'e bomba gönderme: Kolpacı 75 kuruş yardım yapmıyor Sağlık Bakanı Koca, İstanbullulara güzel haberi verdi: Vaka artış hızı kontrol altına alındı Ahmet Davutoğlu'ndan randevu talebini reddeden Bahçeli'ye Kürtçe cevap "İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki