Barış Pınarı Harekatına Kilis'ten tam destek - Son Dakika

Barış Pınarı Harekatına Kilis'ten tam destek

21.10.2019 14:36

Barış Pınarı Harekatına Kilis'ten tam destekKİLİS - Kilis Belediye Meclisi toplanarak Barış Pınarı Harekatına meclis ile sivil toplum örgütlerine tam destek verdi.

Barış Pınarı Harekatına Kilis'ten tam destek

KİLİS - Kilis Belediye Meclisi toplanarak Barış Pınarı Harekatına meclis ile sivil toplum örgütlerine tam destek verdi.

Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut başkanlığında toplantı. Toplantıya Belediye Meclis üyeleri dışında siyasi partilerin il başkanları, sivil toplu örgütü başkanları ile yönetim kurulu üyeleri ile muhtarlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra kuran-ı kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda bulunan terör örgütleri PKK/PYD/ YPG ve DEAŞ'ın varlığını sonlandırmak amacıyla Barış Pınarı Harekatı başlatıldığını ifade ederek, "Hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak amacıyla Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekat Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozmak ve bekamızı güvence altına almak için yapısan Barış Pınarı Harekatı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısı gerçek haliyle muhafaza edilerek, bölge barışına ve istikrarına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir barış iklimin oluşumunu sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye'nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkının ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu gerekçe ile Kilis Belediyesi Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekatında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar Mehmetçiğimize muvaffakiyetler diliyoruz" ifadesini kullandı.

Meclis tarafından kabul edilen deklarasyondan önce AK Parti, CHP, İYİ Parti ile MHP gurupları adına birer konuşma yapılarak, Barış Pınarı Harekatına destek verildi.

Barış Pınarı Harekatına Kilis'ten tam destek
Barış Pınarı Harekatına Kilis'ten tam destek
Barış Pınarı Harekatına Kilis'ten tam destek
Barış Pınarı Harekatına Kilis'ten tam destek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Barış Pınarı Harekatına Kilis'ten tam destek - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Hafta içi uygulanacak ilk sokağa çıkma kısıtlaması başladı! İşte ihtiyacınız olan tüm bilgiler Ünlü oyuncu Serkan Çayoğlu, yeni dizi projesiyle ekrana dönüyor Türkiye 50 milyon Çin, 25 milyon Alman aşısı alacak Şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Köprüden nehre atlayan YouTuber kafatasını kırdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Görüntüler büyük tartışma yaratacak! Bir markaya ait şekerleme ürünlerini evde çıplak elle doldurdu