Barış Terkoğlu: Babalar Günü'nde Karneleri Hapiste Görecekler - Son Dakika

Barış Terkoğlu: Babalar Günü'nde Karneleri Hapiste Görecekler

6 yıl önce

Balyoz Davası sanıklarının oluşturduğu Vardiya Bizde Platformu 90. haftada yine Beşiktaş'ta basın açıklaması yaptı.

Barış Terkoğlu: Babalar Günü'nde Karneleri Hapiste Görecekler, System.String[]

Balyoz Davası sanıklarının oluşturduğu Vardiya Bizde Platformu 90. haftada yine Beşiktaş'ta basın açıklaması yaptı. Eyleme Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği destek verdi.


Vardiya Bizde Platformu adına basın açıklamasını okuyan Emekli Tümamiral Semih Çetin'in eşi Nilüfer Çetin, "Bu acı ve kayıp sadece haksızlığa olan isyan ve sevdiklerimize olan özlemle sınırlı değildir. Temelde ulusumuz artık her gün yeni bir acı ve saldırıya maruz kalmaktadır. Kah Uludere'de masum Kürtler öldürülmüş, kah Mehmetler, Abdullahlar, Ethemler, Ali İsmailler, Mustafalar, Ahmetler, Berkinler ve daha niceleri ölmüştür. Her geçen gün vatan toprağında ayrı bir acı kök salmaktadır. Ancak acıların en büyüğü şanlı bayrağımıza yapılan saldırıdır. Aslında bu saldırı çok manidardır. O bayrak o gönderden indirilmeye çalışılırken aslında tüm ulusumuzun istikbal ve istiklaline bir saldırı yapılmıştır. İster provakasyon ister ihmal deyin ortaya çıkan resim çok vahimdir" dedi. Çetin, İstiklal Marşı'nın üç kıtasını okuyarak açıklamasını sonlandırdı.


4 AYLIK BEBEĞİ İLE SESSİZ ÇIĞLIKTA


4 aylık oğlu Ali Derya ile Sessiz Çığlık eylemine katılan Odatv Davası sanığı gazeteci Barış Terkoğlu yaptığı konuşmada, "Dün insanlar karnelerini aldılar. Yarın Babalar Günü. Biliyoruz ki, yarın ancak hapishanelerde babalarına gösterebilecekler. Haksızlıkla içeriye atılmış, babaların çocukları var. Onlar babalarından ayrı bir babalar günü geçiriyorlar. Bunları görsün diye ilk kez buraya oğlumla geldim. Umarım hayatı boyunca çok küçük de olsa bunu unutmayacak. Türkiye son bir haftada önce Diyarbakır'da, sonra Musul'da bayrağı indirilen bir ülke oldu. Bizim ülkemizin bayrağı, bütün ulusların bayrağı gibi kıymetli bir bayrak. Ancak eğer birileri sizin bayrağınıza el uzatıp indirebiliyorsa, ülkede bir şeyler ters gidiyor demektir. Biz şunu biliyoruz. Dağlarını bekleyen, sınırlarını bekleyen insanları içeriye atmasaydınız, bugün o bayraklar inmezdi" dedi.


Haber spikeri Gülgün Feyman ise "Biz IŞİD'ı uzaklarda biliyoruz. Hayır IŞİD burada. Bir fotoğraf vardı. O fotoğrafı iyi hatırlayalım. Bir terörist dünyanın terör elebaşı olarak kabul ettiği bir isim ve onun ayağı dibine diz çökmüş, biat eden bir isim. Baş IŞİD odur. Türkiye'deki IŞİD odur. Sinirleniyordu, gürlüyordu her yere. Bir tek komutanlarımıza, Balyoz tutuklularına dil uzatanlara bir şey söyleyemedi. Gerçek IŞİD odur. Gerçek IŞİD, terör örgütü başı odur. Onları besledi. Örtülü ödenekten paralarımızı onlara yedirdi Onların silahlarıyla bizi zaten içeriden vurmuştu. Şimdi dışarıdan vuruyor" dedi. - İstanbul

Haber Yayın Tarihi: 14.06.2014 03:19 Kaynak: DHA



Son Dakika

Erdoğan müjdeyi verdi! Bu 6 suçu işleyenler hariç, binlerce kişi tahliye olacak
Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri