Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın - Son Dakika

Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın

01.01.2012 13:41
Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın, System.String[]

Bursa Barosu Başkanı Zekeriya Birkan, Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen olayda zaafiyeti bulunan görevliler hakkında gerekli tahkikatın yapılması çağrısında bulundu.

Bursa Barosu Başkanı Zekeriya Birkan, Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen olayda zaafiyeti bulunan görevliler hakkında gerekli tahkikatın yapılması çağrısında bulundu.

Bursa Barosu Başkanı Birkan, yayınladığı yeni yıl mesajında, 2012'nin Türkiye için hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Herkesin yeni yılını kutlayan Baro Başkanı Zekeriya Birkan, "Savaşların, kötülüklerin, düşmanlığın ve yokluklar ile toplumu derinden etkileyen doğal afetlerin geride kalan yıl gibi hep geride kalması umuduyla, önümüzdeki yeni yılın ülkemize ve tüm dünyaya barış, sağlık, hoşgörü ve güzellikler getirmesi dileğiyle avukat, hakim, savcı, noter, meslektaşlarımız ile yargı çalışanlarımızın ve milletimizin yeni yılını kutluyorum." dedi.

Baro Başkanlığı olarak herkesin, yaşanan bütün kötü olaylardan gerekli dersleri çıkarmalarını istediklerini anlatan Birkan, "Bursa Barosu olarak, Uludere'de meydana gelen olaydan dolayı üzüntümüzü bildiriyoruz. Bu aşamadan sonra yapılması gereken; görevini icrada zafiyet gösteren kamu görevlileri hakkında gerekli tahkikatın yapılmasıdır." diye konuştu.

Toplumsal barış ve huzuru bozan bu tür olayların, vatandaşın devletine olan sevgi, saygı ve güvenini zayıflatacağının açık olduğunu ifade eden Zekeriya Birkan, "Vatandaşların her zaman olduğu gibi bu olayda da sağduyularını korumalarını ve tahriklere kapılmamalarını diliyoruz." diye ifade etti.

Herkesi sağduyulu olmaya çağıran Baro Başkanı Zekeriya Birkan, "Hukuk devletini; totaliter, otoriter ya da yarı-otoriter rejimlerden ayıran husus, hukuk devletinin hak ve özgürlüklere sıkı şekilde bağlı bulunması, bu bağlılığın iktidarın meşruiyetinin kaynağı ile ölçütü olmasıdır. Bu doğrultuda, başvurulacak her türlü önlemin, devletin ve güvenlik güçlerinin yürüteceği her türden eylemin hukukun sınırları içerisinde kalması, temel hak ve özgürlüklerin özüne dokunmaması dileğimizdir." şeklinde sözlerini tamamladı.

Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Aydın'da esrarengiz olay! Arılar, Arapça yazılar yazıp kovanlarını terk ediyor