Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın - Son Dakika

Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın

9 yıl önce

Bursa Barosu Başkanı Zekeriya Birkan, Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen olayda zaafiyeti bulunan görevliler hakkında gerekli tahkikatın yapılması çağrısında bulundu.

Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın, System.String[]

Bursa Barosu Başkanı Zekeriya Birkan, Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen olayda zaafiyeti bulunan görevliler hakkında gerekli tahkikatın yapılması çağrısında bulundu.


Bursa Barosu Başkanı Birkan, yayınladığı yeni yıl mesajında, 2012'nin Türkiye için hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Herkesin yeni yılını kutlayan Baro Başkanı Zekeriya Birkan, "Savaşların, kötülüklerin, düşmanlığın ve yokluklar ile toplumu derinden etkileyen doğal afetlerin geride kalan yıl gibi hep geride kalması umuduyla, önümüzdeki yeni yılın ülkemize ve tüm dünyaya barış, sağlık, hoşgörü ve güzellikler getirmesi dileğiyle avukat, hakim, savcı, noter, meslektaşlarımız ile yargı çalışanlarımızın ve milletimizin yeni yılını kutluyorum." dedi.


Baro Başkanlığı olarak herkesin, yaşanan bütün kötü olaylardan gerekli dersleri çıkarmalarını istediklerini anlatan Birkan, "Bursa Barosu olarak, Uludere'de meydana gelen olaydan dolayı üzüntümüzü bildiriyoruz. Bu aşamadan sonra yapılması gereken; görevini icrada zafiyet gösteren kamu görevlileri hakkında gerekli tahkikatın yapılmasıdır." diye konuştu.


Toplumsal barış ve huzuru bozan bu tür olayların, vatandaşın devletine olan sevgi, saygı ve güvenini zayıflatacağının açık olduğunu ifade eden Zekeriya Birkan, "Vatandaşların her zaman olduğu gibi bu olayda da sağduyularını korumalarını ve tahriklere kapılmamalarını diliyoruz." diye ifade etti.


Herkesi sağduyulu olmaya çağıran Baro Başkanı Zekeriya Birkan, "Hukuk devletini; totaliter, otoriter ya da yarı-otoriter rejimlerden ayıran husus, hukuk devletinin hak ve özgürlüklere sıkı şekilde bağlı bulunması, bu bağlılığın iktidarın meşruiyetinin kaynağı ile ölçütü olmasıdır. Bu doğrultuda, başvurulacak her türlü önlemin, devletin ve güvenlik güçlerinin yürüteceği her türden eylemin hukukun sınırları içerisinde kalması, temel hak ve özgürlüklerin özüne dokunmaması dileğimizdir." şeklinde sözlerini tamamladı.
Son Dakika

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı Hindistan'da 1990'dan bu yana gözükmeyen Misk kedisi ortaya çıktı
Hatay'da balık tutan adam, yıldırım çarpması sonucu öldü İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni yasaklar geldi