Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın - Son Dakika

Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın

01.01.2012 13:41
Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın

Bursa Barosu Başkanı Zekeriya Birkan, Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen olayda zaafiyeti bulunan görevliler hakkında gerekli tahkikatın yapılması çağrısında bulundu.

Bursa Barosu Başkanı Zekeriya Birkan, Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen olayda zaafiyeti bulunan görevliler hakkında gerekli tahkikatın yapılması çağrısında bulundu.

Bursa Barosu Başkanı Birkan, yayınladığı yeni yıl mesajında, 2012'nin Türkiye için hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Herkesin yeni yılını kutlayan Baro Başkanı Zekeriya Birkan, "Savaşların, kötülüklerin, düşmanlığın ve yokluklar ile toplumu derinden etkileyen doğal afetlerin geride kalan yıl gibi hep geride kalması umuduyla, önümüzdeki yeni yılın ülkemize ve tüm dünyaya barış, sağlık, hoşgörü ve güzellikler getirmesi dileğiyle avukat, hakim, savcı, noter, meslektaşlarımız ile yargı çalışanlarımızın ve milletimizin yeni yılını kutluyorum." dedi.

Baro Başkanlığı olarak herkesin, yaşanan bütün kötü olaylardan gerekli dersleri çıkarmalarını istediklerini anlatan Birkan, "Bursa Barosu olarak, Uludere'de meydana gelen olaydan dolayı üzüntümüzü bildiriyoruz. Bu aşamadan sonra yapılması gereken; görevini icrada zafiyet gösteren kamu görevlileri hakkında gerekli tahkikatın yapılmasıdır." diye konuştu.

Toplumsal barış ve huzuru bozan bu tür olayların, vatandaşın devletine olan sevgi, saygı ve güvenini zayıflatacağının açık olduğunu ifade eden Zekeriya Birkan, "Vatandaşların her zaman olduğu gibi bu olayda da sağduyularını korumalarını ve tahriklere kapılmamalarını diliyoruz." diye ifade etti.

Herkesi sağduyulu olmaya çağıran Baro Başkanı Zekeriya Birkan, "Hukuk devletini; totaliter, otoriter ya da yarı-otoriter rejimlerden ayıran husus, hukuk devletinin hak ve özgürlüklere sıkı şekilde bağlı bulunması, bu bağlılığın iktidarın meşruiyetinin kaynağı ile ölçütü olmasıdır. Bu doğrultuda, başvurulacak her türlü önlemin, devletin ve güvenlik güçlerinin yürüteceği her türden eylemin hukukun sınırları içerisinde kalması, temel hak ve özgürlüklerin özüne dokunmaması dileğimizdir." şeklinde sözlerini tamamladı.

Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Baro Başkanı Birkan: Uludere'de Zaafiyeti Bulunanlar Hakkında Tahkikat Yapılsın - Son Dakika


Son Dakika

Yayla cinayetinin altından yasak aşk çıktı! Aynı aileden 5 kişi tutuklandı 00:19 Yayla cinayetinin altından yasak aşk çıktı! Aynı aileden 5 kişi tutuklandı Vedat Demiröz'ün 23:49 Vedat Demiröz'ün "Her evde 2-3 telefon var" sözlerine AK Partili Şamil Tayyar'dan tepki İstifaya çağrılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, taraftara hak verdi: 7 senedir şampiyonluk bekliyorlar 22:42 İstifaya çağrılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, taraftara hak verdi: 7 senedir şampiyonluk bekliyorlar
Tüm gözler Kabine toplantısına çevrildi! Ana gündem maddesi 10 büyükelçi ve koronavirüs salgını 21:44 Tüm gözler Kabine toplantısına çevrildi! Ana gündem maddesi 10 büyükelçi ve koronavirüs salgını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki seçimlerde aday olamayacağı iddiasına AK Parti'den yanıt 21:25 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki seçimlerde aday olamayacağı iddiasına AK Parti'den yanıt Bilim dünyası bu keşifle ayağa kalktı! Eğer mumya tahmin edilen gibiyse tarih kitapları yeniden yazılacak 17:57 Bilim dünyası bu keşifle ayağa kalktı! Eğer mumya tahmin edilen gibiyse tarih kitapları yeniden yazılacak
Kavgaya Mali'nin kızı da dahil oldu! Ece Ronay'dan Yasmin Erbil'e çok ağır laflar 16:24 Kavgaya Mali'nin kızı da dahil oldu! Ece Ronay'dan Yasmin Erbil'e çok ağır laflar Emine Ün'ün kardeşini görenler şaşırıp kalıyor! Benzerliği ve güzelliğiyle kendine hayran bıraktı 15:36 Emine Ün'ün kardeşini görenler şaşırıp kalıyor! Benzerliği ve güzelliğiyle kendine hayran bıraktı
Advertisement