Baro Başkanı Er: "Kamu Avukatlarının Sorunlarını Çözmek İçin Çalışıyoruz" - Son Dakika

Baro Başkanı Er: "Kamu Avukatlarının Sorunlarını Çözmek İçin Çalışıyoruz"

06.03.2018 14:28
Baro Başkanı Er:

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, kamuda çalışan avukatların mali ve özlük hakları ile fiziki şartlarının iyileştirilerek, mesleğin önemi ve saygınlığına yakışır bir şekilde yeniden düzenlenmesi için yapmış oldukları başvuruların takibini yaptıklarını söyledi.

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, kamuda çalışan avukatların mali ve özlük hakları ile fiziki şartlarının iyileştirilerek, mesleğin önemi ve saygınlığına yakışır bir şekilde yeniden düzenlenmesi için yapmış oldukları başvuruların takibini yaptıklarını söyledi.

Er, beraberinde Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Ayfer Baydar ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan kurum avukatlarını ziyaret etti.

Mersin Barosu'na ve diğer barolara kayıtlı olan kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan avukatların, '657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na göre 3000 olan ek göstergesinin, 3600 olarak düzenlenmesi için 2017 Eylül ayı içerisinde Cumhurbaşkanlığına, Başbakanlık ve Maliye Bakanlığına başvuruda bulunduklarının bilgisini veren Er, başvurunun takibini yaptıklarını, ayrıca tüm kamu avukatlarının sorunlarını tek tek dinleyerek, ardından kurum amirleriyle ve müdürleri ile görüşerek sorunları çözmek için gerekli girişimleri yaptıklarını belirtti.

Er, konuşmasında ayrıca, kamuda çalışan avukatların bağımsızlığının tanınması, avukatın 'Avukatlık Yasası'na aykırı bir şekilde teftiş ve denetlenmesi ile disiplin ve soruşturma usullerinde yasaya aykırı uygulamalara son verilmesi için etkin bir şekilde çalıştıklarını ifade etti. - MERSİN

Baro Başkanı Er: Kamu Avukatlarının Sorunlarını Çözmek İçin Çalışıyoruz

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Baro Başkanı Er: 'Kamu Avukatlarının Sorunlarını Çözmek İçin Çalışıyoruz' - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin ilk açıklama: Şiddetle kınıyoruz Fransa'daki bıçaklı saldırganların etkisiz hale getirildiği görüntüler ortaya çıktı Eline aldığı içki kadehiyle trafiğe çıkıp vatandaşlara 'şerefe' diyen sürücüye ceza yağdı Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü