Bartın Irmağındaki Balık Ölümleri - Son Dakika

Bartın Irmağındaki Balık Ölümleri

08.09.2012 11:57
Bartın Irmağındaki Balık Ölümleri, System.String[]

Bartın Irmağı'ndaki balık ölümlerinin sudaki oksijen yetersizliğinden kaynaklandığı bildirildi.

Bartın Irmağı'ndaki balık ölümlerinin sudaki oksijen yetersizliğinden kaynaklandığı bildirildi.

Bartın Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama, 31 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında ırmakta balık ölümlerinin görülmesi üzerine Boğaz ve Yalı mevkisini kapsayan alanda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin tarama ve araştırma yaptığı belirtildi.

Yapılan çalışmalarda lokal olarak herhangi bir kirliliğe rastlanılmadığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Suyun değişik mesafelerinde oksijen miktarı ve su sıcaklık ölçümleri yapıldı. Bu ölçümlerde sudaki oksijen miktarının normal değerlerden düşük olduğu tespit edilmiştir. Su sıcaklığı da 23-25 derece arasındaki değerlerde ölçülmüştür. Bu kapsamda olay mahallinde suda yapılan oksijen ve sıcaklık ölçümleri ile ölü ve yaşam mücadelesi veren balıklar üzerinde yapılan inceleme sonucunda, balık ölümlerinin sudaki oksijen yetersizliğinden kaynaklandığı gözlenmiştir."

Muhabir: Selim Bostancı/ Erdinç Aksoy

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - BARTIN

Bartın Irmağındaki Balık Ölümleri

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bartın Irmağındaki Balık Ölümleri - Son Dakika


Son Dakika

Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti Fransa bir kez daha İslam'ı hedef aldı! Aşırı sağcı liderden "Başörtüsü yasaklansın" çağrısı Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Çıktığı programda zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı