Son Dakika Haberleri: Barut İmhasında Yaralanan Asker, GATA'da Şehit Oldu

Barut İmhasında Yaralanan Asker, GATA'da Şehit Oldu

6 gün önce

Ankara'da süresi geçen barutları imha ederken meydana gelen patlamada yaralanan asker, kaldırıldığı GATA'da şehit düştü.

Ankara  Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'nda askerliğini yaparken, 5 Ekim'de süresi geçmiş barutların imhası sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralanan Topçu Onbaşı 21 yaşındaki Taha Çelik, tedavi gördüğü GATA'da şehit oldu. Henüz 2 aylık asker olan şehit Çelik'in  Bursa'daki baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı.

KULLANIMI GEÇMİŞ BARUTLARI İMHA EDİYORDU

Merkez Yıldırım ilçesindeki  Mevlana Mahallesi'nde oturan Nazime ve Muhlis Çelik çiftinin 6 çocuğundan en büyüğü olan Taha Çelik, 2 ay önce uzun dönem asker oldu.  Ankara  Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'nda onbaşı olarak vatani görevini yapan lise mezunu Çelik, iddiaya göre, 5 Ekim günü kullanma süresi geçmiş barutların imhası sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralandı.


Şehit Onbaşı Taha Çelik

GATA'YA KALDIRILMIŞTI

Ambulansla GATA'ya kaldırılan Çelik, tedaviye alınırken, haber üzerine  Ankara'ya gelen Çelik ailesi de çocuklarının sağlık durumunu burada takip etti. Taha Çelik, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak, sabah saatlerinde şehit oldu. Acı haberi  Ankara'da öğrenen Çelik ailesinin evi, Türk bayraklarıyla donatılırken, evin önüne Yıldırım Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu.

Bekar olan ve askere gitmeden önce herhangi bir işte çalışmadığı belirtilen Taha Çelik'in cenazesi, yarın öğle vakti  Mevlana Camii'nde düzenlenecek askeri törenin ardından Hamitler Şehitliği'nde toprağa verilecek.


2 Kişiyi Öldüren Uyuşturucu Bağımlısı, Cinayet İşlediğini 2 Gün Sonra Arkadaşından Öğrenmiş FETÖ'nün Darbe Girişimini Yöneten Firari Adil Öksüz'ün Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı
Rusya ile Türkiye Domates Konusunda Anlaştı! 1 Aralık'ta İhracat Başlayacak ABD Heyetiyle Vize Krizini Görüşen Dışişleri'nden İlk Yorum: Olumlu Bir Atmosfer Oluştu