Son Dakika Haberleri: Neçirvan Barzani, "Peşmerge'nin Kerkük'e Döneceği" İddialarını Yalanladı

Neçirvan Barzani, "Peşmerge'nin Kerkük'e Döneceği" İddialarını Yalanladı

7 gün önce

IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelere Peşmerge'nin yeniden gönderilmesine ilişkin resmi bir görüşme yapılmadığını açıkladı.

 Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan BarzaniKerkük ve diğer tartışmalı bölgelere Peşmerge'nin yeniden gönderilmesine ilişkin herhangi bir resmi görüşme yapılmadığını belirtti.

"PEŞMERGE TARTIŞMALI BÖLGELERE GÖNDERİLECEK" İDDİALARINI YALANLADI

 Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Barzani, "Peşmerge'nin tartışmalı bölgelere yeniden gönderilmesi için görüşmelerin yapıldığı" şeklindeki iddiaların doğru olmadığını söyledi. Barzani, bu konuya ilişkin şu ana kadar ErbilBağdat ve ABD yönetimleri arasında herhangi bir resmi görüşme yapılmadığını ifade etti.Tartışmalı bölgelerdeki güvenlik durumunu yakından takip ettiklerini ve gelişmelerden haberdar olduklarını kaydeden Barzani, söz konusu bölgelerin güvenliğine destek verdiklerini ve bu meselenin kendileri için önemli olduğunu dile getirdi.

ERBİL İLE ANKARA ARASINDAKİ UÇUŞLAR İÇİN GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Barzani gazetecilerin " Türkiye'nin Süleymaniye Havalimanı'na uçuşları yeniden başlatması için bir çalışma yapılıp yapılmadığına" ilişkin sorusunu ise şöyle yanıtladı: "Erbil ile Ankara arasında, Süleymaniye Havalimanı'na uçuşların yeniden başlatılması için görüşmelerimiz devam ediyor. Umarım görüşmelerimiz iyi bir sonuca varacaktır."
Son Dakika! Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun Görüşmesi Başladı CHP'den Abdullah Gül Açıklaması: İsmi Gündemimizde Yok

"Gül Aday Olursa Erdoğan'a Oy Veririm" Diyen İnce'ye CHP'den Yanıt: Herhangi Bir İsim Üzerinde Rezervimiz Yok Meclis'teki Gerilimden Sonra İlk Kez Karşı Karşıya Gelen Erdoğan ve Kılıçdaroğlu AYM'deki Törende Tokalaştı