Son Dakika Haberleri: Barzani Irak'a El Uzattı: Havaalanları ve Sınırları Sizinle Görüşmek İstiyoruz

Barzani Irak'a El Uzattı: Havaalanları ve Sınırları Sizinle Görüşmek İstiyoruz

9 gün önce

Irak ordusunun Barzani'nin bölgelerine doğru harekete geçmesinin ardından IKBY yönetimi havaalanları ve sınırlarla ilgili konuları Bağdat'la görüşmek istediğini duyurdu.

IKBY'de gerçekleştirilen korsan referandumun ardından yeni gelişmeler yaşanıyor.  Erbil yönetimi havaalanları ve sınırlarlarla ilgili konuları  Bağdat'la görüşmek istediğini açıkladı.  Irak ordusunun 50 bin kişilik ordu ile Barzani'nin bölgelerine doğru harekete geçmesinin ardından bu açıklamanın gelmesi dikkat çekti.

BAĞDAT'A ZEYTİN DALI

Yasal olmayan referandum sonrası bağımsızlık ilanı yapamayan ancak geri adım atmamak için de çeşitli şartlar öne süren  Erbil yönetimi  Irak ordusunun harekete geçmesi üzerine  Bağdat'a zeytin dalı uzattı.

"SAVAŞIRIZ" MESAJINDAN "GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ" MESAJINA GELİNDİ

Sınır kapıları ile havaalanlarının kendi yönetimine devredilmesini isteyen  Bağdat'a gerekirse savaşırız mesajı veren  Erbil yönetimi,  Irak ordusunun sınır kapılarını almak ve güvenliği sağlamak üzere harekete geçmesinin ardından "Havaalanları ve sınırları  Bağdat'la görüşmek istiyoruz" açıklaması yaptı.

50 Bin Kişilik Irak Ordusunun Operasyon Hazırlığı Barzani'yi Panikletti


Erdoğan'dan Trump'a: Medeniyet Olayını Şekil Olarak Değerlendiren Bir Tipoloji Skandal Posteri Yarım Ağız Kınayan ABD'den Yeni Açıklama: Öcalan Saygı Görmeye Değer Bir Şahsiyet Değil
Serasındaki Toprağı Kazan Vatandaş, Karşılaştığı Canlı Karşısında Şaşkına Döndü Bursa Belediye Başkanı Altepe'ye Yakın Kaynaklar: Pazartesi Günü İstifasını Açıklayabilir