Son Dakika Haberleri: Barzani'nin Partisinden Kerkük Çıkışı: Güç Yoluyla Geri Alırız!

Barzani'nin Partisinden Kerkük Çıkışı: Güç Yoluyla Geri Alırız!

2 ay önce

Barzani'nin başkanlığını yaptığı KDP'nin Rusya temsilcisi Hoşavi Babakr, Erbil yönetiminin Kerkük'ü güç yoluyla geri alabileceğini söyledi.

Barzani'nin başkanlığını yaptığı Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP)  Rusya temsilcisi olan Hoşavi Babakr,  Erbil'in  Kerkük'ü yeniden kontrol altına almaya çalışabileceğini belirtti.

"RESMİ AÇIKLAMA YAPAMAM"

Babakr, "Kerkük'te durum ağır. Henüz (IKBY Başkanı Mesud)  Barzani tarafından resmi açıklama yok. Bizim için  Kerkük, Kürdistan'ın bir parçası. Bu yüzden ondan kimse vazgeçemez." ifadelerini kullandı.

Peşmergenin  Kerkük'ü güç yoluyla tekrar kontrol altına almaya çalışabileceğini söyleyen KDP temsilcisi, "Resmi açıklama yapamam, ama bu olabilir." dedi.

"KÜRT TARAFI MÜZAKERELERİ REDDETMİYOR"

Irak  Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY)  Bağdat ile  Kerkük'teki durumu görüşmeye hazır olduğunu söyleyen Babakr, "Akşam saatlerinde  Barzani'nin açıklaması olmalı. Elbette görüşmeler çatışmadan önce yapılmalıydı ama biz ona hazırız. Kürt tarafı müzakereleri reddetmiyor." diye ekledi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Dünya Güzeli Seçilen Hintli Modelin Doğal Halini Gören "Tacını Alın" Diyor AK Parti'de Çifte İstifa! Mardin ve Van İl Başkanları İstifa Etti
Sakarya Suriyeli Mülteci Grup, Pala ve Sopalarla Dehşet Saçtı