Son Dakika Haberleri: Barzani'nin Partisinden Kerkük Çıkışı: Güç Yoluyla Geri Alırız!

Barzani'nin Partisinden Kerkük Çıkışı: Güç Yoluyla Geri Alırız!

6 ay önce

Barzani'nin başkanlığını yaptığı KDP'nin Rusya temsilcisi Hoşavi Babakr, Erbil yönetiminin Kerkük'ü güç yoluyla geri alabileceğini söyledi.

 Barzani'nin başkanlığını yaptığı Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP) Rusya temsilcisi olan Hoşavi Babakr, Erbil'in Kerkük'ü yeniden kontrol altına almaya çalışabileceğini belirtti.

"RESMİ AÇIKLAMA YAPAMAM"

Babakr, "Kerkük'te durum ağır. Henüz (IKBY Başkanı Mesud) Barzani tarafından resmi açıklama yok. Bizim için Kerkük, Kürdistan'ın bir parçası. Bu yüzden ondan kimse vazgeçemez." ifadelerini kullandı.

Peşmergenin Kerkük'ü güç yoluyla tekrar kontrol altına almaya çalışabileceğini söyleyen KDP temsilcisi, "Resmi açıklama yapamam, ama bu olabilir." dedi.

"KÜRT TARAFI MÜZAKERELERİ REDDETMİYOR"

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Bağdat ile Kerkük'teki durumu görüşmeye hazır olduğunu söyleyen Babakr, "Akşam saatlerinde Barzani'nin açıklaması olmalı. Elbette görüşmeler çatışmadan önce yapılmalıydı ama biz ona hazırız. Kürt tarafı müzakereleri reddetmiyor." diye ekledi.
Ünlü Stil Danışmanı Eliz Sakuçoğlu: Tek Gecelik İlişki Yaşayabilirim Anime Karakteri Kostümüyle Metrobüse Binen Kadın, Görenleri Şaşkına Çevirdi

Kadın Öğretmen, 14 Yaşındaki Öğrencisinden Çocuk Sahibi Oldu