Başakşehir'de Ramazan Ruhu Tüm İlçeyi Kuşatacak - Son Dakika

Başakşehir'de Ramazan Ruhu Tüm İlçeyi Kuşatacak

03.05.2019 17:31
Başakşehir'de Ramazan Ruhu Tüm İlçeyi Kuşatacak, System.String[]

Başakşehir, on bir ayın sultanı Ramazan'ın manevi atmosferini doyasıya yaşayacak.

Başakşehir, on bir ayın sultanı Ramazan'ın manevi atmosferini doyasıya yaşayacak. Başakşehir Belediyesinin Kayaşehir ve Bahçeşehir'de düzenleyeceği sahne programları ve çocuk etkinlikleriyle Ramazan'ın ruhu tüm ilçeyi kuşatacak.

Mübarek Ramazan ayının sevinci, bereketi ve manevi atmosferi, Başakşehir'de doyasıya yaşanacak. Başakşehir Belediyesi, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da on bir ayın sultanı Ramazan'ın maneviyatına uygun program ve etkinlikler düzenleyecek. Ramazan'ın manevi atmosferini en güzel şekilde yansıtacak sahne programları ve çocuk etkinlikleri ile Ramazan'ın ruhu ilçenin dört bir yanında 7'den 70'e herkesi kuşatacak.

Başakşehir Belediyesi, Kayaşeşir'deki Başakşehir Kent Meydanı ve Bahçeşehir'deki Hayat Park'ta kurulacak stant ve sahnelerle manevi ayın atmosferini yansıtacak. Bilgievleri ve Müzik Akademisi öğrencileri, Ramazan ayı boyunca hünerlerini sergileyecek.

Çocuklar için özel etkinlikler

Başakşehir Belediyesi, çocuklar için yine birbirinden renkli ve neşeli etkinlikler düzenleyecek. Çocuklar, kendileri için özel olarak hazırlanmış alanlarda kukla gösterilerinden gölge oyunlarına, Hacivat-Karagöz'den jonklör gösterilerine kadar birbirinden eğlenceli programlarla Ramazan'ın sevincini birlikte paylaşacaklar. Bu etkinliklerin yanı sıra Ahmet Özhan, Sami Özer, Mustafa Cihat, Ender Doğan, Fatih Koca ve Mustafa Demirci konserlerde Başakşehirlilerle bir araya gelecek.

Ramazan sevincine ünlü radyocular da katılacak

Kur'an-ı Kerim tilaveti, sohbetler ve ney dinletileri ile Ramazan'ın manevi atmosferinin tüm ilçeye yayılması sağlanacak. Başakşehir'de Ramazan sevincine bu yıl ilk kez Türkiye'nin ünlü radyocuları da eşlik edecek. Afrikalı Ali, Hopdedik Ayhan, Gönül Dostu Şener gibi ünlü radyo programcıları, Başakşehir Kent Meydanı ve Bahşeçehir'deki Hayat Park'ta Başakşehirlilerle Ramazan sohbetleri yapacak.

Ramazan'ın rahmet ve bereket ayı olduğunu vurgulayan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Her yaştan insanımıza yönelik program ve etkinliklerimiz ile Ramazan'ın manevi atmosferini yaşamaya ve yaşatmaya çalışacağız. Sahne programları, çocuk etkinliklerinin yanı sıra konserler ve sohbetlerle hemşehrilerimizi bir araya getireceğiz. Tüm Başakşehirlileri etkinliklerimize bekliyorum" dedi.

İhtiyaç sahiplerine iftar ve sahurluklar Belediyeden

Başakşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi yaşlı ve engellilerin iftar ve sahur yemeklerini bu Ramazan ayında da evlerine kadar götürecek. 2012 yılından beri devam eden uygulama kapsamında ihtiyaç sahiplerinin sofrasına her gün korunaklı kaplarda dört çeşit yemek ve tatlıdan oluşan menü ulaştırılacak. - İSTANBUL

Başakşehir'de Ramazan Ruhu Tüm İlçeyi Kuşatacak
Başakşehir'de Ramazan Ruhu Tüm İlçeyi Kuşatacak
Başakşehir'de Ramazan Ruhu Tüm İlçeyi Kuşatacak
Başakşehir'de Ramazan Ruhu Tüm İlçeyi Kuşatacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başakşehir'de Ramazan Ruhu Tüm İlçeyi Kuşatacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Elini kıyma makinesine kaptıran asker, 2 saatlik operasyonla kurtarıldı Durak dışında olduğu için kendisini almayan şoföre kızan kadın taksiyle takip ettiği otobüsü kırmızıya boyadı Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor