BAŞAKŞEHİR'DEN 7 YARDIM TIR'I DEPREM BÖLGESİNE HAREKET ETTİ - Son Dakika

BAŞAKŞEHİR'DEN 7 YARDIM TIR'I DEPREM BÖLGESİNE HAREKET ETTİ

07.02.2023 09:20

Başakşehir Belediyesince Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından yardım malzemeleri toplandı.

Başakşehir Belediyesince Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından yardım malzemeleri toplandı. Bu kapsamda toplanan 7 TIR, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'ndan deprem bölgesine uğurlandı.

Bölgedeki depremzedelere yardım malzemeleri gönderebilmek için 3 noktada toplama alanı kuruldu. Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı, Kayaşehir Fuar ve Sergi Alanı ve Bahçeşehir Pazartürk Fuar ve Sergi Alanı'nda toplanan yardımlar buradan TIR'lara yüklendi. Ardından toplanan yardım TIR'ları Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nun açık otoparkına getirildi.

7 YARDIM TIR'I YOLA ÇIKTI

İçerisinde; battaniye, uyku tulumu, ısıtıcı, kışlık kıyafet, hijyen seti, çocuk bezi ve gıda kolisinin yer aldığı 7 yardım TIR'ını uğurlamaya Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nun yanı sıra AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'de katıldı.

KABAKTEPE: BAŞAKŞEHİRLİLERİN HAZIRLADIĞI YARDIM TIR'LARINI GÖNDERİYORUZ

Radyo Başakşehir'in konuğu olan AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, 'Deprem anından itibaren belediyelerimizle birlikte harekete geçtik. Arama kurtarma ekiplerimiz haberin duyulduğu ilk andan itibaren yola çıktı. Başakşehir Belediyesi'nin ve Başakşehirlilerin hazırlamış olduğu yardım TIR'larını deprem bölgelerine göndereceğiz. Emeği geçen yardımda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Sahanın ihtiyacını karşılayacağız. Başakşehir'de TIR'larımız hazır. Yola çıkacaklar. Her gün böyle yardımlarımız devam edecek. Yaralarımızı hep birlikte saracağız' dedi.

KARTOĞLU: DEPREM BÖLGESİNDEYİZ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ise şunları kaydetti:

'Ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde. Bunu çok rahat bir şekilde görüyoruz. Ülkemizin ne kadar güçlü olduğunu da görüyoruz. Çalışmalarımızı depremin yaşandığı andan itibaren yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. İş makinalarımız, personelimiz ve yardım araçlarımızla birlikte deprem bölgesindeyiz. Başakşehirli komşularımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreci birlikte atlatacağız. Kan bağışı kampanyamızı da başlatacağız. Tüm Başakşehirli komşularımı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.?

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Naci Görür deprem beklediği bölgeleri tek tek saydı: İstanbul'da özellikle Avrupa yakası Naci Görür deprem beklediği bölgeleri tek tek saydı: İstanbul'da özellikle Avrupa yakası Son Dakika: Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi Son Dakika: Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi Kahramanmaraş'ta 4,5 büyüklüğünde deprem Kahramanmaraş'ta 4,5 büyüklüğünde deprem

Son Dakika Güncel BAŞAKŞEHİR'DEN 7 YARDIM TIR'I DEPREM BÖLGESİNE HAREKET ETTİ - Son Dakika


Advertisement