Son Dakika Haberleri: Başarılı İmam Hatip Öğrencisi Şiir Kitabı Çıkardı

Başarılı İmam Hatip Öğrencisi Şiir Kitabı Çıkardı

10 ay önce

Başarılı imam hatip öğrencisi şiir kitabı çıkardıŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Yusuf Sami Kız Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Zeynep Şenateş 'Kifayetsiz' adlı şiir kitabı yazdı.

Başarılı imam hatip öğrencisi şiir kitabı çıkardı

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Yusuf Sami Kız Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Zeynep Şenateş 'Kifayetsiz' adlı şiir kitabı yazdı.
Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ve özel bir yayınevinin katkılarıyla basımı yapılan şiir kitabının tanıtımı için, ilçenin Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan ve başarılı şairin okuduğu okulun konferans salonunda, kısa bir tanıtım semineri verildi. Seminerde şair Zeynep Şenateş kitabını yazma serüvenini anlatarak, okul arkadaşlarının kitabı hakkında ki sorularını cevapladı. Tanıtım semineri sonrasında, yazar okul bahçesinde kurulan stantta öğrenci ve öğretmenlerine kitabını imzaladı.Kitabın çıkarılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Zeynep Şenateş, "Yazma isteğim eskiden beri vardı yani doğuştan olan bir şeydi. Kendimi yazarken çok rahat his ediyorum, yazmak benim hayatımın en büyük parçasıdır" dedi.
Genç şairin imza gününe katılan ve imzalı kitabını alan, yazar ve gazeteci Şükrü Dolaş yaptığı açıklamada, " Bugün güzel bir güne imza attığımızı düşünüyorum, çünkü lise öğrencimiz Zeynep Şenateş'in çıkarmış olduğu kifayetsiz adlı şiir kitabının imza günündeyiz. Bu kardeşimize ilk başlarda yerel gazetelerde yer verdik, yer vermemizin sebebi de şuydu; bugüne kadar imam hatipli kızlara dışarıdan bakınca, kapalı, kendi dünyalarında ve başkada dünyaları yokmuş gibi görünüyordu. Zeynep bunun ilk adımını attı. Ben ona şahsen cesur yürek diyorum. Çünkü okumanın çok az olduğu bir bölgede bir kız çocuğunun şiir kitabına imza atması, şiir kitabı çıkarması bir gazeteci olarak bana gurur veriyor. İmkan verildiğinde kızlarımızın daha çok başarılara imza atacağına inanıyorum. Bunun için toplum ve gazeteciler olarak gençlerimize destek vermeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
Yayınevi İmtiyaz Sahibi Hasan Başdemir ise Zeynep Şenateş'in yayınevlerinin en genç yazarı olduğunu ifade ederek, "Yayınevi olarak genç kardeşimizin şiir kitabının baskısını üstlendik, tabii amacımız şuydu; okuyan nesillere, okuyan gençlerimize, bir şeyler üreten gençlere katkı sağlamaktır. Biz Sinada yayın gurubu olarak, kardeşimizin kitabını da bastık ve dağıtımını da üstlendik, kardeşimizin kitabı, şuanda internet sitelerinde veya kitapçılarda bulmak mümkün. Biz bu çalışmadan çok mutluyuz" şeklinde konuştu.Karakolun Önünde Drift Yapan Sürücüye Ceza Yağdı Ünlü Şarkıcı Hadise'den, Çok Konuşulacak Yatak Pozu!

TSK'dan 300 Kişilik Çeteye Operasyon! Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi