Başarılı Judocu Gülşah Kocatürk, 80 Günde 7 Ülkeye Gidecek - Son Dakika

Başarılı Judocu Gülşah Kocatürk, 80 Günde 7 Ülkeye Gidecek

06.01.2012 13:20
Başarılı Judocu Gülşah Kocatürk, 80 Günde 7 Ülkeye Gidecek, System.String[]

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin başarılı judocusu Gülşah Kocatürk, 8 Ocak Pazar günü Avusturya'daki olimpiyat kampıyla zorlu bir yolculuğa başlayacak ve 80 günde 7 ayrı ülkede boy göstererek adeta "mini dünya turu" yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin başarılı judocusu Gülşah Kocatürk, 8 Ocak Pazar günü Avusturya'daki olimpiyat kampıyla zorlu bir yolculuğa başlayacak ve 80 günde 7 ayrı ülkede boy göstererek adeta "mini dünya turu" yapacak.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2012 Londra Olimpiyatları vizesini alarak hedef büyüten İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gözde sporcularından judocu Gülşah Kocatürk, 8 Ocak'ta Avusturya Mittersill'de katılacağı olimpiyat hazırlık kampı ile başlayacak süreçte 80 günde 7 ayrı ülkede önemli kamp ve turnuvalarda boy gösterecek.

Kocatürk, 8-20 Ocak'taki Mittersill kampından hemen sonra 28-29 Ocak'ta Bulgaristan- Sofya'da organize edilecek World Cup'ta tatamiye çıkacak. Kocatürk, 3-5 Şubat'ta Fransa- Paris'te Grand Slam mücadelesine katılacak. Bir hafta sonra 11-12 Şubat'ta bu kez Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de World Cup heyecanı yaşayacak İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcusu, 18-19 Şubat'ta Almanya'nın Stuttgart kentindeki Grand Prix'de ter dökecek. Gülşah'ın 3-4 Mart'taki durağı ise World Cup'ın organize edileceği Prag (Çek Cumhuriyeti) olacak. Mart ayında Japonya ve Macaristan'da iki büyük hazırlık kampına daha katılacak Gülşah, 2 8 Mart'ta İzmir'e dönecek.

Nisan ayında Rusya'da organize edilecek Avrupa Judo Şampiyonası'nda da tatamiye çıkacağını belirten Kocatürk, açıklamada, "2012 Londra Olimpiyatları'na kadar sürekli böyle zorlu süreçler geçireceğim. Basit bir hesaplamayla 80 günde neredeyse 40 bin kilometreye yakın yol katedip dünya turu yapacağım. Hedefim Londra'dan İzmir'e madalyayla dönerek bana güvenenleri mahçup etmemek" ifadelerine yer verdi.

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Başarılı Judocu Gülşah Kocatürk, 80 Günde 7 Ülkeye Gidecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kurye, döverek bayılttıkları şahsın başını motorla ezmeye çalıştı Hazer Amani ile boşanacağı konuşulan Sıla, gizemli bir erkekle görüntülendi Abdurrahim Albayrak'ın istifa kararı aldığı, erken seçim şartıyla vazgeçtiği ortaya çıktı Taksiciden kadın müşteriye şok tehdit: Seni gebertirim kadın Melek Aslan cinayetinde korkunç detay: Ablasının çıplak fotoğrafını atıp ''Ablanın geceliği ne kadar'' diye sormuş Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Doğum yapan köpek, fıstık yeşili yavru dünyaya getirdi İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi