Son Dakika Haberleri: Başbakan Başdanışmanı Yıldırım Ramazanoğlu, Hazırlanan Yasa Tasarılarından Şikayetçi

Başbakan Başdanışmanı Yıldırım Ramazanoğlu, Hazırlanan Yasa Tasarılarından Şikayetçi

9 yıl önce

Başbakan Başdanışmanı Yıldırım Ramazanoğlu, Hazırlanan Yasa Tasarılarından Şikayetçi Olduğunu Belirterek, Doktora Tezi Gibi Hazırlanmış, Ayakları Sağlam Basan Yasa Tasarılarının Meclis'e Gelmediğini Söyledi.

Başbakan Başdanışmanı Yıldırım Ramazanoğlu, Hazırlanan Yasa Tasarılarından Şikayetçi, System.String[]
Başbakan Başdanışmanı Yıldırım Ramazanoğlu, hazırlanan yasa tasarılarından şikayetçi olduğunu belirterek, doktora tezi gibi hazırlanmış, ayakları sağlam basan yasa tasarılarının Meclis'e gelmediğini söyledi.

Çukurova Üniversitesi Ramazanoğlu Konağı Kültür Merkezi'nde ''Avrupa Konseyinde Proje Geliştirme Yöntemleri'' konulu konferans veren Yıldırım Ramazanoğlu, yasa tasarılarının yeterince araştırılmadan hazırlandığını kaydetti. Tasarının daha önce çıkarılan yasa ve yönetmeliklere bakılmadan hazırlanması nedeniyle uygulayıcıların çok zor durumda kaldığını dile getiren Ramazanoğlu, "Yasa tasarılarının birçoğu daha önce çıkarılan yönetmelik veya yasanın içerisinde bulunuyor. Birinde farklı oluyor diğerinde farklı. Hatta tam tersi uygulamalara bile rastlamak mümkün. Bu kez de uygulayıcılar çok zor duruma düşüyor." dedi.

Türkiye'de 10 milyonun üzerinde yeşil kartlı bulunduğunu hatırlatan Ramazanoğlu, "Yeşil kartlı bir vatandaşı SSK'lı yapamıyoruz. Çünkü yeşil kartı elinden alındığında birçok konuda sıkıntı yaşıyor. Yeşil kartlı olanlar fakir olarak görülüyor. İnsanlar bu karttan vazgeçmiyor. Peki, kayıt dışıyla nasıl mücadele edilecek? Kanunları, yönetmelikleri inceleyip hangi konular başkalarıyla çelişiyor, bunları ayıklamamız gerekir." diye konuştu.

Üniversitelerde öğrencilerin ve öğretim üyelerinin kendilerine bir hedef belirlemesi ve bu hedefleri doğrultusunda çalışmasının çok önemli olduğunu aktaran Ramazanoğlu, "Öğrenciler sınıfı geçeyim yeter dememeli. Daha ileriye, daha gelişmişe nasıl ulaşırımın hesabını yapmalı. Bu konuda noktasal uzmanlık çok önemli. AB'de öyle öğrenciler var ki, 25 yaşında müthiş projeler hazırlıyorlar. O projeyi asistanlar bile hazırlayamaz. Oralarda noktasal uzmanlık var. Bu sayede gençler çok önemli başarılara imza atıyor. Türkiye'de ise onlarca merhaleden geçtikten sonra 70 yaşındaki bir profesör noktasal uzman olabiliyor." ifadelerini kullandı.

Adana Valisi İlhan Atış, Ramazanoğlu Vakfı Başkanı Gözde Ramazanoğlu ve vatandaşların katıldığı konferans yaklaşık bir saat sürdü. Yıldırım Ramazanoğlu konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularını cevapladı. (CİHAN)'Güzin Abla'nın "Tecavüze Uğradım" Diyen Genç Kıza Verdiği Yanıt Tepki Çekti Bahreyn Kralı, TUSAŞ Tarafından Airshow'da Tanıtılan Helikoptere Hayran Kaldı

Alkollü Kadın, Aralarında İlişki Olduğunu İddia Ettiği 80 Yaşındaki Annesi ve Komşunu Rehin Aldı