Başbakan Erdoğan(2): Kararımızı, Dokunulmazlıklarını Kaldırmak Suretiyle Vereceğiz - Son Dakika

Başbakan Erdoğan(2): Kararımızı, Dokunulmazlıklarını Kaldırmak Suretiyle Vereceğiz

26.11.2012 19:27
Başbakan Erdoğan(2): Kararımızı, Dokunulmazlıklarını Kaldırmak Suretiyle Vereceğiz, System.String[]

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP milletvekilleriyle ilgili "Dokunulmazlık zırhına bürünen zevatla ilgili kararımızı, dokunulmazlıklarını kaldırmak suretiyle vereceğiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP milletvekilleriyle ilgili "Dokunulmazlık zırhına bürünen zevatla ilgili kararımızı, dokunulmazlıklarını kaldırmak suretiyle vereceğiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Milletvekili sorumluluğunun, sıradan bir insanınkine benzemeyeceğini belirten Erdoğan, BDP'li milletvekilleriyle ilgili şunları söyledi:

"Parlamentoya özellikle teröre yönelik konularla ilgili fezlekelerin gelmesi durumunda bu fezlekeleri aramızda değerlendirmek suretiyle alışılmışın dışında bir karar vermeyi düşünüyoruz. Milletvekilinin taşıdığı sorumluluk çok daha farklı olmalı. Ne konuştuğunu bilmeli, hareketlerine dikkat etmeli ve çok daha mütevazı olması gerekirken, silahlanmaya, ayaklanmaya çağırmak asla TBMM çatısı altında olanlara yakışmaz. Bunların ötesinde, kendisine bölücü terör örgütünün uzantısı sıfatını vererek, bu şeklinde bir yaklaşım içerisine girenler noktasında da Parlamento'da çok daha farklı bir uygulamanın olması gerektiğine inanıyorum. Şu anda bu şekilde 800'ü aşkın dosya var. Bunlar sıradan dosyalar değil. Bunların üzerinde çalışılarak, bir değerlendirmeyi grubumuz da yapacaktır önümüze geldiği anda kararını da vereceğiz. Dokunulmazlık zırhına bürünen zevatla ilgili kararımızı, dokunulmazlıklarını kaldırmak suretiyle vereceğiz. Ondan sonrası artık yargıya ait."

Erdoğan, 4. yargı paketiyle ilgili de bugün Adalet Bakanlığı'nın, Bakanlar Kurulu'na bir sunum yaptığını dile getirerek, "Üzerinde çalışmak gereken bazı maddelerin olduğunu gördük. Bu konudaki tespitlerimizden sonra tekrar hazırlıklar yapılacak ve bu hazırlıklardan sonra Kurulumuza getirilecek, ondan sonra nihai kararımızı verip bunu Bakanlar Kurulu olarak, Hükümet tasarısı olarak parlamentoya göndereceğiz" dedi.(ANKA/SON)

(AYÇ/ÖEU) - Ankara

Başbakan Erdoğan(2): Kararımızı, Dokunulmazlıklarını Kaldırmak Suretiyle Vereceğiz

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Başbakan Erdoğan(2): Kararımızı, Dokunulmazlıklarını Kaldırmak Suretiyle Vereceğiz - Son Dakika


Son Dakika

İzmir'den güzel haberler art arda geldi! Depremden 16 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkartıldı Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti Ermenistan ordusu, kadın askerleri Dağlık Karabağ cephesine gönderdi Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 24'e, yaralı sayısı 804'e yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak