Başbakan Erdoğan, Darbe Komisyonuna Yazılı Cevap Gönderdi - Son Dakika

Başbakan Erdoğan, Darbe Komisyonuna Yazılı Cevap Gönderdi

26.11.2012 19:20
Başbakan Erdoğan, Darbe Komisyonuna Yazılı Cevap Gönderdi, System.String[]

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun kendisine yönelttiği soruları yazılı olarak cevapladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun kendisine yönelttiği soruları yazılı olarak cevapladı. Yurt dışı ve yurt içi gezilerinin yoğunluğundan dolayı komisyona gelemediğini belirten Erdoğan, "Gücünü milletten almayan, milli iradeye dayanmayan, temel hukuk devleti normlarını, hak/özgürlükleri yansıtmayan her türlü iş, işlem, uygulama ve düzenleme demokratik meşruiyetten yoksundur. Darbe dönemlerinde oluşturulan veya vesayetçi mantıkla yorumlanan yasal düzenlemeler de, aynı şekilde demokratik dayanaktan mahrumdur. Bu yüzden siyasetin, yargının, medyanın, sivil toplumun, tüm kurum ve kuralların demokratikleşmesi, milletin iradesine dayanması, ileri demokrasiye ulaşmak için mutlak şarttır." dedi.

Başbakan Erdoğan, Darbe Komisyonuna Yazılı Cevap Gönderdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Başbakan Erdoğan, Darbe Komisyonuna Yazılı Cevap Gönderdi - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın öldü Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Öldü denilerek morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi