Son Dakika Haberleri: Başbakan Erdoğan'ı Duygulandıran Seçim Şarkısı

Başbakan Erdoğan'ı Duygulandıran Seçim Şarkısı

4 yıl önce

AK Parti'nin 'Seçim Beyannamesi' toplantısında Başbakan'ın konuşması öncesi salona dinletilen seçim şarkısı, Erdoğan'ı duygulandırdı.

Başbakan Erdoğan'ı Duygulandıran Seçim Şarkısı, System.String[]

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara Arena Spor Salonu'nda açıklayacağı "Seçim Beyannamesi" toplantısı öncesi, salon içinde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

PARTİLİLERE KUMANYA DAĞITILDI

Salona gelen partililerin çakmakları, kalemleri hatta kadınların parfümleri de girişte güvenlik ekipleri tarafından toplandı. Ayrınca salona girişte Büyükşehir Belediyesi tarafın hazırlanan kumanyalar partililere dağıtıldı.

ERDOĞAN'IN GELMESİYLE COŞKU ARTTI

Erdoğan'ın salona girmesi ile birlikte salonda bulunan büyük coşku yaşadı. Erdoğan, kurulan platform üzerinde vatandaşları selamlarken, kırmızı karanfil dağıttı. Başbakan Erdoğan, programı takip eden gazetecilere de karanfil attı. Seçim Beyannamesi hakkında bilgi verirken  AK Parti olarak gerçekleştirdikleri hizmetleri anlatan Erdoğan, gündeme ilişkin de önemli mesajlar verdi. Başbakan  Tayyip Erdoğan, Seçim Beyannamesinin 5 ana başlığının "Katılımcı Belediyecilik, Kültürel Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik, Çevre Dostu Belediyecilik ve Hizmet Belediyeciliği" olduğunu söyledi.

Başbakan, her konuşmasında olduğu gibi Arena'da da parti örgütüne, "Gece gündüz demeden, kapı kapı dolaşarak, seçimleri kazanmak için çalışacağız" mesajı verdi.

VEKİLLERE "MECLİS'E GİDİN" DİYE SESLENDİ

Erdoğan kendisine yöneltilen bazı tezahüratlara da karşılık vermeye ihmal etmedi. " Türkiye seninle gurur duyuyor" sözlerine karşılık Erdoğan da sık sık "Bizler de sizlerle gurur duyuyoruz" dedi. Erdoğan, konuşmasını bir bölümünde de saat 14.00'te Meclis Genel Kurul'nun toplanacağını belirterek milletvekillerinin TBMM'ye gitmesini istedi.

Erdoğan konuşmasının tamamlamasının ardından da belediye başkan adayları ve parti temsilcileriyle birlikte salonu selamlamayı ihmal etmedi.

ŞARKILAR BELLİ OLDU

Tanıtım toplantısında, 30 Mart yerel seçimlerinde kullanılacak şarkıların tanıtımı da yapıldı. Seçimlerde ilk kullanılacak şarkının adı "Daima Aşk, Daima Hizmet."

AK Parti'nin seçim müzikleri arasında Kürtçe seslendirilen parça da yer aldı.

AK Parti'nin seçim çalışmaları için  Uğur Işılak tarafından yorumlanan şarkının nakarat bölümü şu sözlerden oluştu: "Göründüğü gibi olan/Gücünü milletten alan/Recep  Tayyip Erdoğan", "Mazlumlara sırdaş olan/Gariplere yoldaş olan/Recep Tayyip Erdoğan."

Salondan da büyük alkış alan şarkıya Erdoğan, konuşmasının hemen başında değinerek, Işılak'a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi ve "Uğur kardeşime teşekkürlerimi sunarım" ifadesini kullandı.

GÖZLERİ DOLDURAN ŞARKILAR

Seçim şarkısı Başbakan Erdoğan'ın konuşması öncesinde salona dinletildi ve büyük coşkuyla karşılandı. Bu sırada duygulanan Başbakan Erdoğan'ın gözlerinin dolduğu görüldü.

AK Parti'nin ikinci açıklanan şarkısı ise Kürtçe ve Türkçe seslendirilmiş olan "El ele yürüyeceğiz, biz birlikte  Türkiye'yiz" oldu.

AK Parti'nin üçüncü açıklanan seçim müziği ise Karadeniz yöresine ait oldu. Haydi  Uşak Horana adlı parçada ise salonda bulunanlar büyük bir coşku yaşadı.

Yerel seçimlerine 10 şarkı ile giren  AK Parti'de her yöreye ait bir parça bulunuyor. Parçaların içinde ise en dikkat çekeni rap seçim müziği olurken, "Haydi Şimdi Bir Daha" adlı seçim müziği rap olarak seslendirildi.

"DAİMA MİLLET, DAİMA HİZMET"

AK Parti'nin yerel seçimlerde kullanacağı seçim sloganları da belli olmaya başladı. Ankara Arena'ya "Daima Millet, Daima Hizmet" pankartları asıldı.

 


Kayyum, Uğur Soğutma'da Takmaklı Soyadını Taşıyanları İşten Çıkardı Cadde Ortasında Tecavüze Uğrayan Kadına Yardım Etmek Yerine, Cep Telefonuyla Görüntü Çektiler
Burak Özçivit'i Taciz Eden Rus Model Suskunluğunu Bozdu: Böyle Bir Tepki Almamıştım