Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Başbakan Erdoğan'ın Meclis'teki Odası Önünde Oturma Eylemi - Son Dakika

Başbakan Erdoğan'ın Meclis'teki Odası Önünde Oturma Eylemi

Kendilerine "Barış Anneleri" adını veren grup BDP'nin Meclis'teki grup toplantısına katıldı.

Başbakan Erdoğan\'ın Meclis\'teki Odası Önünde Oturma Eylemi
03.01.2012 - 17:49,

Kendilerine "Barış Anneleri" adını veren grup BDP'nin Meclis'teki grup toplantısına katıldı. Toplantı öncesi kadınların başlarına bağladıkları bölücü örgüt renklerinden örülmüş bantlar Meclis'teki görevli polisler tarafından toplantı. Toplantının ardından grup daha sonra Başbakan Erdoğan'ın Meclis'teki makam odası önünde oturma eylemi yaptı.

BDP'nin Meclis'teki bugünkü grup toplantısında kendilerine "Barış Anneleri" adını veren grup da katıldı. Toplantı öncesi kadınların başlarındaki bölücü örgüt renklerinden örülmüş bantlar Meclis polisi tarafından toplandı. Kadınlar bantları polise teslim ettikten sonra grup toplantısının yapılacağı salona alındı.

Toplantısının sona ermesinin ardından grup daha sonra BDP Başkanı Selahattin Demirtaş ile birlikte Başbakanlık makamının önüne gelerek Başbakan Erdoğan ile görüşmek istedi. Daha sonra Başbakan Erdoğan'ın odası önünde oturma eylemi başlatan gruba, Demirtaş'ın yanı sıra birçok BDP'li milletvekilleri de destek verdi.

Başbakanlık koruma görevlilerinin "Ziyaret yasağı var. Burada bunu yapamazsınız" uyarısı üzerine Demirtaş, "Burası parlamento. Kimse buraya KPSS ile girmedi. Sokak mı burası" diyerek tepki gösterdi. BDP Van Milletvekili Özdal Üçer ise cep telefonuyla eylemi görüntüledi.

(MV) - Ankara

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Başbakan Erdoğan'ın Meclis'teki Odası Önünde Oturma Eylemi - Son Dakika


Advertisement