Başbakan Erdoğan: Vanlı Depremzedelere 2 Milyar Lira Ayırdık - Son Dakika

Başbakan Erdoğan: Vanlı Depremzedelere 2 Milyar Lira Ayırdık

03.01.2012 14:29
Başbakan Erdoğan: Vanlı Depremzedelere 2 Milyar Lira Ayırdık, System.String[]

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Vanlı depremzedelere 2011 bütçesinden artan 2 milyar lirayı ayırdıkları müjdesini verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Vanlı depremzedelere 2011 bütçesinden artan 2 milyar lirayı ayırdıkları müjdesini verdi. Bu paranın hesaplara geçirildiğini söyleyen Erdoğan, Ocak ayı sonuna kadar Van'da çadırkent kalmayacağını, herkesin konteynerlere taşınacağını belirtti.

AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, 2011 yılının son aylarında milletçe hepimizin yüreğini burkan olaylara şahit olduklarını belirtti. Van'da 644 vatandaşın depremde hayatını kaybettiğini belirten Erdoğan, "Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. Depremzedelerden 33 bin 463 kişi kamu tesislerinde barındırılıyor. Çadırkentte 15 bin vatandaş bulunuyor. Bunların da hızla konteynerlere yerleştirilmesi sağlanıyor. 310 prefabrik ev Vanlılara hizmet veriyor. 3 bin 984 kalıcı konutun temeli atıldı. 11 bin konutun ihale çalışmaları devam ediyor. İnşallah Ocak sonuna kadar artık çadır kent diye bir şey kalmayacak. Konteyner kent haline hepsini getirmiş oluyoruz. Vanlı kardeşlerime önemli bir müjdeyi vermek istiyorum. Diyojen gibi elimde lamba sokakta kimse arıyorum yok. 2011 bütçesinden arta kalan 2 milyar lirayı Vanlı depremzede kardeşlerimizin barınma ihtiyacının karşılanması için seferber ettim. Bunlar hesaplara geçildi." dedi.

"BİZ CANDANIZ, ONLAR İSE YANDAN"

Depremzedeler üzerinden muhalefet ve anamuhalefetin yürüttüğü tartışmalara atıfta bulunan Erdoğan, "Biz sevgili milletim candanız onlar ise yandan. Biz bu işi bu şekilde sıkı tutuyoruz. Kalıcı konutları Ağustos ayı sonuna kadar yetiştirmek gayesindeyiz. İklim şartları itibariyle Van sıkıntılı bir ilimiz. Buna rağmen müteahhit firmalar çalışmalarını sürdürüyor." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan: Vanlı Depremzedelere 2 Milyar Lira Ayırdık

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Başbakan Erdoğan: Vanlı Depremzedelere 2 Milyar Lira Ayırdık - Son Dakika


Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 483 liradan işlem görüyor "Mekanın sahibi geri geliyor" diyen Buket Aydın, yeni projesini duyurdu Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Son Dakika! Azerbaycan Meclisi'nde konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Minsk grubunun beyin ölümü gerçekleşmiştir Mikrofonu açık unutan Abdülkerim Durmaz'dan canlı yayında ağır küfür Öğretmen dizisi, 9. bölümle ekran macerasını noktalayacak Fatih Öztürk'ün yaptığı hareketler Galatasaray taraftarını çileden çıkardı