Başbakan Yardımcısı Arınç: Dilerim Bu Yasa Bir Daha Gündeme Gelmez - Son Dakika

Başbakan Yardımcısı Arınç: Dilerim Bu Yasa Bir Daha Gündeme Gelmez

18.01.2012 18:03
Başbakan Yardımcısı Arınç: Dilerim Bu Yasa Bir Daha Gündeme Gelmez, System.String[]

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Fransa'nın gündeme getirdiği sözde soykırım yasa tasarısıyla ilgili olarak "Dilerim bu yasa bir daha gündeme gelmez." dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Fransa'nın gündeme getirdiği sözde soykırım yasa tasarısıyla ilgili olarak "Dilerim bu yasa bir daha gündeme gelmez." dedi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, Fransız Senatosu Anayasa Komisyonu'nun Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifinin Senato gündemine alınmasına izin vermediğini söyledi.

"Anayasa Komisyonu'nun bu kararını olumlu buluyorum." diyen Arınç, şunları ifade etti: "Komisyon kararının gerekçesi, bu yasanın altına imza atan milletvekillerine yaptıkları işin hukuksuz olduğunu göstermesi açısından son derece önemlidir. Gerekçede 'teklifin anayasaya aykırı olduğu, ifade ve araştırma özgürlüğünü' de engellediği belirtiliyor. Politik gerekçelerle, apar topar alınan, en temel evrensel hukuk değerlerine bile aykırı olan bu yanlış şimdilik Anayasa Komisyonu'nun sağduyusuna çarpmıştır. Umarım bu karar, bundan sonraki süreçte Fransız siyasetçilerinin bu konuda siyasi kaygılardan uzak hareket etmelerini sağlar. Aldıkları karar ile ortadaki akıl almaz bu garabeti tüm açıklığı ile ortaya koyan komisyon üyelerini kutluyorum. Dilerim bu yasa bir daha gündeme gelmez."

Başbakan Yardımcısı Arınç: Dilerim Bu Yasa Bir Daha Gündeme Gelmez

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Başbakan Yardımcısı Arınç: Dilerim Bu Yasa Bir Daha Gündeme Gelmez - Son Dakika


Son Dakika

Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Fatih Karagümrük, evinde Erzurumspor'u 5-1 yendi Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, istifa kararından vazgeçti Sağlık Bakanlığı, PCR testini pozitiften negatife çeviren şebeke hakkında yasal işlem başlattı Galatasaray-Bakken Bears maçı koronavirüs nedeniyle ertelendi Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi