Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Berlin'de - Son Dakika

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Berlin'de

20.01.2013 08:55
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Berlin'de, System.String[]

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Berlin'deki hastanenin kemik tümörü nedeniyle bacağını kesmeye karar verdiği, ancak kızının bacağının kesilmesine izin vermeyen Selim Adanur'u evinde ziyaret etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Berlin'deki hastanenin kemik tümörü nedeniyle bacağını kesmeye karar verdiği, ancak kızının bacağının kesilmesine izin vermeyen Selim Adanur'u evinde ziyaret etti.

Beraberinde Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ve Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen ile Selim Adanur'u ziyaret eden Bekir Bozdağ, Selim Adanur'un pazartesi günü Hacettepe Üniversitesi'nde ameliyat olacak kızı Tuana için geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Bozdağ, pazartesi ameliyat olacak Tuana'nın Türkiye'deki tedavisinin olumlu sonuçlanmasını beklediklerini belirterek, bacağın kesilmeden tedavi yapılmasının önemli olduğunu belirtti.

Bozdağ, "Hastanelerin varlık nedeni, hekimlerin varlık nedeni, insanları sağlığına kavuşturmaktır. Emin olmadıkça tedavi uygulamamak lazım. Emin değilsen başka bir tetkik araştırma yapılır. İmkan yoksa başka imkanı olan hastanelere yönlendirilir. Son derece önemli bir karardır bu ama bunlar yapılmadan 'yok biz karar verdik, başka yere de gerek yok' demek, fevkalade yanlış bir şey. İnşaallah Türkiye'de ameliyattan sonra tedavi olur. Herhangi gerekli bir müdahaleye gerek kalmaz" dedi.

Bekir Bozdağ Ankara'da Tuana'yı da ziyaret etmek istediğini sözlerine ekledi.

Baba Selim Adanur, bu konuyla yakından ilgilenen Bozdağ'a teşekkür ederek gurbette de olsa devletin yakınlığını hissettiklerini ifade etti.

Altı yaşındaki Tuana'nın kemik tümörü rahatsızlığı nedeniyle bacağını kesme kararı alan Charite Hastanesi doktorlarının, ikinci görüş almadan izin vermeyen baba Selim Adanur'a "kızının hayatını tehlikeye sokuyor" gerekçesiyle velayet davasının açılması üzerine, Yurtdışı Türklerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Tuana'nın tedavisinin Türkiye'de yapılmasına yardımcı olmuştu.

Muhabir: Cüneyt Karadağ

Yayıncı: Eyüphan Kılıç - BERLİN

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Berlin'de - Son Dakika


Son Dakika

Freni patlayan kamyon, dehşeti yaşattı! Yokuş aşağı giderken önüne ne kattıysa ezdi geçti 17:53 Freni patlayan kamyon, dehşeti yaşattı! Yokuş aşağı giderken önüne ne kattıysa ezdi geçti İç karartan gelişmeyi Eski BOTAŞ müdürü anlattı: Doğal gaz fiyatları yıl sonuna kadar yüzde 30 zamlanacak 17:39 İç karartan gelişmeyi Eski BOTAŞ müdürü anlattı: Doğal gaz fiyatları yıl sonuna kadar yüzde 30 zamlanacak Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı 17:19 Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı
Herkes gelecek iyi bir haberi bekliyor! Radardan çıkan uçak düştü, enkaza ulaşılamıyor 17:12 Herkes gelecek iyi bir haberi bekliyor! Radardan çıkan uçak düştü, enkaza ulaşılamıyor Dehşete düşüren olay! Hayalini kurduğu üniversiteye gidemeden, yatağında ölü bulundu 17:03 Dehşete düşüren olay! Hayalini kurduğu üniversiteye gidemeden, yatağında ölü bulundu Eterle bayıltıp ''İt gibi gebereceksin'' dediği karısını bıçakladı, sabaha kadar başında ölüm nöbeti tuttu 16:35 Eterle bayıltıp ''İt gibi gebereceksin'' dediği karısını bıçakladı, sabaha kadar başında ölüm nöbeti tuttu
Vatandaş sosyal medyadan tepki gösterdi! Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti 15 euro olarak açıklandı 15:31 Vatandaş sosyal medyadan tepki gösterdi! Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti 15 euro olarak açıklandı Yasemin Bozkurt'tan sonra Gülben Ergen itirafı: Bana en büyük yalanı Gülben Ergen söyledi ben de gerçeği ortaya çıkardım 15:23 Yasemin Bozkurt'tan sonra Gülben Ergen itirafı: Bana en büyük yalanı Gülben Ergen söyledi ben de gerçeği ortaya çıkardım
Advertisement