Aleviler, Bozdağ'a Yapılan Saldırıya Tepki Gösterdi - Son Dakika
Aleviler, Bozdağ'a Yapılan Saldırıya Tepki Gösterdi

Aleviler, Bozdağ'a Yapılan Saldırıya Tepki Gösterdi

21.08.2013 16:29

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, "Bozdağ'a saldıranlar Alevi hassasiyeti taşımıyor." dedi.

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri'nde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yapılan saldırının sıradan halkla ilgili olmadığını belirterek, "Bunu yapanlar Alevi hassasiyeti taşımıyor" değerlendirmesinde bulundu.

"ALEVİLİK GELENEĞİNDE YOK"

Kenanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Bozdağ'ın, Hacı Bektaş Veli anma törenlerine davet edildiği için geldiğini vurgulayarak, davete icabet eden bir konuğa böyle bir davranışın Alevilik geleneğinde bulunmadığına dikkati çekti.

"Madem rahatsızsınız davet etmeyin o zaman" ifadesini kullanan Kenanoğlu, törendeki yuhalamaların Alevi kurumlar ve sıradan halkla ilgili olmadığını bildirdi.

"PROTESTOYA MÜSAADE ETMEDİK"

Bozdağ'a saldıranların Alevi hassasiyetini taşımadığını kaydeden Kenanoğlu, "Alevi kurumları olarak hiçbir zaman konuklara yönelik bir protesto örgütlemedik, buna müsaade etmedik. Ev sahibi olan Belediye Başkanına yönelik iki defa sessizce alanı boşaltma protestosu yaptık. Asla yuhalama olmadı. Hacıbektaşı Veli anma etkinliklerini Belediye organizasyonundan kurtarmadığımız sürece siyasi arena olmaktan da kurtaramayız" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Aleviler, Bozdağ'a Yapılan Saldırıya Tepki Gösterdi - Son Dakika


Advertisement