Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Sudan'da - Son Dakika

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Sudan'da

21.02.2018 22:16
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Sudan'da, System.String[]

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Sudan Uluslararası İşbirliği Bakanı İdris Süleyman Yusuf ile görüştü.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Sudan Uluslararası İşbirliği Bakanı İdris Süleyman Yusuf ile görüştü.

Başkent Hartum'da bir otelde bir araya gelen Çavuşoğlu ve Yusuf'un görüşmesi yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşme sonrası açıklama yapan Yusuf, Çavuşoğlu ile Türkiye ve Sudan arasında gelişen ikili ilişkileri ele aldıklarını söyledi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) Sudan'daki çalışmalarına değinen Yusuf, "Sevakin Adası ve Darfur Faşhir'deki çalışmaları çok önemsiyoruz. Türkiye ve Sudan ittifakı güzel bir şekilde devam edecek. Ekonomik, siyasi ilişkilerin gelişmesi açısından da Sudanlılar elinden geleni yapacak." dedi.

Çavuşoğlu, ardından Sudan Turizm Bakanıyla da bir araya geldi.

Basına kapalı yapılan görüşme sonrası açıklama yapıldı.

İki günlük resmi ziyaret için Sudan'a gelen Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, başkent Hartum'da Sudan Başbakanı Bekri Hasan Salih ile görüşmüştü.

Sudan temasları kapsamında Darfur'a giden Çavuşoğlu, TİKA'nın restore ettiği Sultan Ali Dinar Sarayında incelemelerde bulunmuştu.

Çavuşoğlu, Sudan'daki ikinci gününde Kızıldeniz eyaletine geçmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretinde restoresi için Türkiye'ye verilen Sevakin Adası'nda devam eden çalışmaları incelemişti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu Sudan'da - Son Dakika


Son Dakika

Deprem sırasında gelgit oluştu, tekneler sürüklendi Oyun oynarken depreme yakalanan gencin yaşadığı korku kameralara yansıdı İzmir'den yürek yakan görüntüler! Çöken binaların başında feryatlar yükseliyor Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi İzmir'deki depremde binanın çökme anı anbean kamerada! Son Dakika! İstanbul ve İzmir Valiliklerinden 6,6'lık depremle ilgili ilk açıklama Nihat Hatipoğlu'dan bira içen kızlarla ilgili yeni açıklama: Ben de sizinle beraber oturayım mı deseydim Brooklyn Beckham, sevgilisiyle küvet pozlarını paylaşarak ilişkilerinin yıldönümünü kutladı