Son Dakika Haberleri: Hükümetten Zarrab Davası İçin Net Sözler: Rehin Tutup İftiraya Zorluyorlar

Hükümetten Zarrab Davası İçin Net Sözler: Rehin Tutup İftiraya Zorluyorlar

2 yıl önce

Reza Zarrab davasıyla ilgili konuşan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Sanıklar orada rehin tutuluyor. Onları iftiraya zorluyorlar. Bu Türkiye'ye dönük yeni bir kumpastır." dedi.

Bakanlar Kurulunun ardından konuşan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD'deki Reza Zarrab davasıyla ilgili çok net ifadelerde bulundu. Bozdağ, davayla ilgili "Sanıklar orada rehin tutuluyor. Onları iftiraya zorluyorlar. Bu Türkiye'ye dönük yeni bir kumpastır." dedi.

İşte Bekir Bozdağ'ın Reza Zarrab'la ilgili açıklamalarından satır başları:

"Daha önce de bu konuyu değerlendirdik. Rıza Zarrab davası Türkiye'ye dönük açık bir kumpastır. Siyasi bir davadır, hukuki dayanaktan yoksundur. 17-25 Aralık sürecinde FETÖ'nün başaramadığı hukuk darbe teşebbüsünün ABD yargısı eli ile tekrarlanmasından başka bir şey değildir. Hukuki değildir. Zehirli ağacın meyvesi de zehirlidir. Olmayan belgeler üzerinden ellerinde varmış gibi yargılama yapıyorlar. Türkiye ile İran arasındaki ekonomik ilişkilerin tamamı Türkiye'nin ulusal hukukuna uygun olduğu gibi bu konudaki uluslararası hukuka da uygundur.Türkiye bir hukuk devletidir, bütün ticari işlemleri bu çerçevede yürümektedir. Herhangi bir hukuka aykırılığın bulunması söz konusu değildir.

"REHİN DURUMDALAR"

Türkiye'nin ekonomik ilişkilerine zarar vermeyi amaçladığı da çok açıktır. Aynı şekilde yönetilmeye devam edecektir. Bundan kimsenin endişesi olmamalıdır. Bu dava siyasidir, hukuki dayanaktan yoksundur. Türkiye'ye karşı bir kumpas davasıdır. Davanın sanıkları üzerinde yargılamayı yapanlar baskı uygulamaktalar. Onlar rehin durumda adeta. Şu ifadeyi kabul ederseniz, şu kadar ceza ile kurtulursunuz. Türkiye'yi suçlayan, Türkiye'nin aleyhinde karar çıkmasına yardımcı olacak iftiralarda bulunmaya zorluyorlar.

"TÜRKİYE'YE DÖNÜK YENİ BİR KUMPASTIR"

Türkiye aleyhinde yapılan bu kumpasta hukuka uygun bir delil yoktur ellerinde. Böyle bir şeyin aslı zaten yok. Bu davada kullandıkları veriler, sözde deliller, nasıl elde edildi? Nerede elde edildi, kimden nasıl elde ettiniz? Bunların aslı mı var, kopyası mı var? Bunların oluşturulması süreçlerinde katkınız var mı, yok mu? Varsa elinizde ne var? Türkiye'deki belgelerle ilgili FBI bunu neye göre teyit etti? Bir belge var da ona göre mi teyit etti? FBI ajanının yetidinin bir kıymeti var mı? Yok. Bu oluşturulmuş şeyleri oluşturanlardan mı aldı? Bunların hepsi ortaya çıkacaktır. Bu Türkiye'ye dönük yeni bir kumpastır."
İntihar Etmek İçin Çatıya Çıkan Kişi, 109 Suçtan Aranıyormuş 15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı

Vatandaşa Kötü Haber! Aç-Kapa Cezaları Zamlandı