Son Dakika Haberleri: Bozdağ'dan "DEAŞ Saldırısı Olmuyorsa Sayemizde" Diyen Bass'a: Kastını Açıkla!

Bozdağ'dan "DEAŞ Saldırısı Olmuyorsa Sayemizde" Diyen Bass'a: Kastını Açıkla!

10 gün önce

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "9,5 aydır DEAŞ saldırısı olmuyorsa ABD sayesinde" diyen ABD elçisi Bass'a yanıt verdi: Kastını açıkla!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ  Habertürk TV  Ankara Temsilciliği Alican  Türkoğlu'nun sorularını yanıtladı.

"SAYIN ELÇİ KASTINI AÇIKLASIN"

Bozdağ'a  ABD Büyükelçisi Bass'ın  Türkiye'de 9.5 aydır DEAŞ'ın terör eylemi yapamadığını, bunun ABD-Türkiye işbirliği nedeniyle olduğunu söylemesi soruldu. Bozdağ "Dünden beri bu açıklama üzerine medyada değişik yorumlar var. Sorumlu mevkide insanlar olarak o yorumlara değerlendirme yapmayı doğru görmem. Sayın büyükelçinin neyi kastettiğini açıklaması lazım." diyerek cevap verdi.

BASS NE DEMİŞTİ?

ABD  Ankara Büyükelçisi John Bass diplomasi muhabirleriyle yaptığı veda toplantısında "9.5 aydır  Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu IŞİD vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu" demişti.

Bass Giderayak Saçmaladı: Türkiye 9 Aydır ABD'nin Sayesinde IŞİD Saldırısı Yaşamadı
Ankara Resmen Açıkladı: Türkiye ve ABD Krizin Çözümü İçin Birlikte Çalışacak
Krizin Merkezindeki İsmin Avukatıyla Görüştürülmediği İddiasını Hükümet Yalanladı: Engel Yok, Görüşebilir


Skandal Posteri Yarım Ağız Kınayan ABD'den Yeni Açıklama: Öcalan Saygı Görmeye Değer Bir Şahsiyet Değil Şilili Futbolcular, Eşinin Paylaşımları Nedeniyle Bravo'yu WhatsApp Grubundan Çıkardı
Trump, Kennedy Suikastıyla İlgili Gizli Dosyaları Açacak Ordusu Erbil'e Yürürken, Irak Başbakanı İbadi Suudi Arabistan'a Gitti