Son Dakika Haberleri: Başbakan Yıldırım: Afrin'de Kara Unsurları Yarın Devreye Girecek

Başbakan Yıldırım: Afrin'de Kara Unsurları Yarın Devreye Girecek

2 yıl önce

Başbakan Yıldırım, Afrin operasyonuyla ilgili "Kara unsurları yarın devreye girecek" diyerek kara harekatının başlangıç tarihini verdi.

Afrin operasyonun başlamasının ardından konuşan Başbakan Yıldırım, "Tüm hedefler imha edildi. Kara unsurları yarın devreye girecek" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, MHP lideri Bahçeli ile Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi. Afrin'le ilgili bilgi paylaşımında bulunan Yıldırım, görüşme sonrası Bahçeli ile birlikte kameralar karşısına geçti. Yıldırım, "Kara unsurları yarın devreye girecek." sözleriyle Afrin'e kara harekatı tarihini verdi.

"FAALİYETLER HALEN DEVAM ETMEKTE"

İşte Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Belirlenen hedefler neredeyse tamamına yakını tahrip edilmiş ve hava unsurlarımız vazifelerini tamamlayarak üslerine dönmüştür. Topçu ateşi ile alanın yumuşatılması faaliyetleri halen devam etmektedir.

"HEDEF SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE HALEL GETİRMEK DEĞİL"

Ayrıca yarın itibariyle gelişmelere göre kara unsurlarımız da gerekli faaliyetleri icra edecektir. Mehmetçiğin yanısıra Özgür Suriye Ordusu'ndan da katılım var. Hedef asla ve asla Suriye'nin toprak bütünlüğüne halel getirmek değildir.

Son 3 yıl içinde ülkemize ve Fırat Kalkanı sahasına yapılan tacizler ve buradaki kayıtlar ve ayrıca sınırda yaşayan sivillere yönelik ataklar terör faaliyetlerini ortadan kaldırmaktır. Bunun yanı sıra da Afrin'de yaşayan Arap, Kürt ve Türkmen kardeşlerimizin terör örgütlerinin baskı ve zulmünden kurtarmak harekatın önemli hedeflerinden biri
Doğu'daki 5 İlde Yapılan Seçim Anketinde, HDP Diğer Partileri Geride Bıraktı Rusya'da Üniversite Binası Çöktü! 21 Kişi Enkaz Altına Kaldı

İki Grup Arasındaki Kavga AVM'yi Savaş Alanına Çevirdi! Yaralılar Var