Başbakan Yıldırım Moğolistan ve Afganistan Ziyaretlerinde 7 Anlaşmaya İmza Attı - Son Dakika

Başbakan Yıldırım Moğolistan ve Afganistan Ziyaretlerinde 7 Anlaşmaya İmza Attı

18.04.2018 11:48
Başbakan Yıldırım Moğolistan ve Afganistan Ziyaretlerinde 7 Anlaşmaya İmza Attı, System.String[]

TBMM Moğolistan Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, kendisinin de katıldığı Moğolistan ve Afganistan ziyaretlerinde Başbakan Binali Yıldırım’ın 7 anlaşma imzaladığını söyledi.

TBMM Moğolistan Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, kendisinin de katıldığı Moğolistan ve Afganistan ziyaretlerinde Başbakan Binali Yıldırım'ın 7 anlaşma imzaladığını söyledi.

Milletvekili Mehmet Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte katıldığı Moğolistan ve Afganistan ziyaretlerini değerlendirerek, Moğolistan ile Türkiye arasında gerçekleştirilen görüşmelerin ardından, iki ülke arasında tarım, ulaştırma, iletişim, teknoloji, acil durum yönetimi, göç, yurt dışı Türkler ve akraba topluluklar, kütüphanecilik ve Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi alanlarında 7 adet anlaşmaya imza atıldığını ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Ergenekon ve Ötüken'in yurdunda Orhun Nehri yakınlarında Orhun Vadisi'ndeki Orhun Abidelerini gezdiklerini de belirten Erdoğan, yapılan incelemelerde yeni bir müze yapılmasına karar verildiğini açıkladı. Türklerin ilk başkenti Karakurum ve Orhun Vadisi'nde turizm bölgesi çalışmaları olacağını da müjdeleyen Erdoğan, Bilge Tonyukuk'ta müze yapılması ve bu müzede sert iklim şartlarından etkilenen kitabe ve eserlerin koruma altına alınması kararı verildiğini de sözlerine ekledi.

Erdoğan, Afganistan'da yapılan resmi ziyarette ise Türkiye ve Afganistan arasında bir yandan güvenlik boyutlu iş birliği devam etmesi ve diğer yandan da ticari ve ekonomik ilişkilerin karşılıklı yatırım konularının çok daha ileri hedeflere taşınması için çalışmaların yapılması kararı alındığını ifade etti.

Erdoğan, Afganistan NATO üssünde 15 Temmuz'un ilk şehidi Bülent Aydın adına TOKİ tarafından yaptırılan caminin de açılışının yapıldığını söyledi. - GAZİANTEP

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başbakan Yıldırım Moğolistan ve Afganistan Ziyaretlerinde 7 Anlaşmaya İmza Attı - Son Dakika


Son Dakika

Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı TFF Başkanı Nihat Özdemir: Yayın kuruluşla anlaşamadık, ihtarname gönderdik Ermenistan Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi