"Başbakanlığı Bırakıp Senaryo Yazsın" - Son Dakika

"Başbakanlığı Bırakıp Senaryo Yazsın"

26.11.2012 09:46

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Başbakan Erdoğan'ın "Muhteşem Yüzyıl" çıkışını değerlendirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Başbakan Erdoğan'ın "Muhteşem Yüzyıl" çıkışını, "rol çalma ve gündem değiştirme çabası" olarak değerlendirdi CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Başbakan Erdoğan'ın "Muhteşem Yüzyıl" çıkışını, "rol çalma ve gündem değiştirme çabası" olarak değerlendirdi.

Toprak yaptığı yazılı açıklamada, bir ülkede bir başbakanın gündelik yaşamın bütün detaylarına karışmaya ve yaşamı kendi zihniyetince şekillendirmeye başlamışsa orada demokratik hiçbir değerden ya da yönetim anlayışından bahsedilemeyeceğini savunan Toprak, "Başbakan'ın Muhteşem Yüzyıl dizisi için kanal yönetimini kınaması ve savcıları göreve çağırması vahim, otoriter ve sağlıksız bir yaklaşımdır" dedi. Daha önce de yargıya talimat verdiği söyleyen Başbakan'ın yine yargıya talimat vermeye kalktığını ifade eden Toprak şöyle devam etti:

"Hani yargı bağımsızdı Sayın Başbakan? Demokratik ülkelerde yargı talimat almaz. Yargının talimat aldığı yerde demokrasi ve güçler ayrılığı olmaz. Bu yaklaşım farklı açılardan analiz edilebilir; Başbakan'ın diziye müdahalesi rol çalma ve gündem değiştirme çabasıdır. Ancak vahim olan Başbakan'ın kendisinde her şeye karışma hakkını görebilmesi ve bunu doğal algılamasıdır. Dünyada otoriter ve totaliter rejimler bireyin gündelik hayatına müdahale ederler. Bir Başbakan bir halkın kaç çocuk yapacağına, ne izleyeceğine, ne okuyacağına, gazetelerin ve köşe yazarlarının ne yazacağına ve yurttaşların ne izleyeceğine kadar her şeye karışma hakkını kendinde görüyorsa orada demokratik yönetim ve zihniyet ortadan kalkmıştır demektir."

-"BİRİLERİ BAŞBAKAN'A DİZİNİN KURMACA OLDUĞUNU ANLATMALI"

Toprak, her alanda sıkışan ve çözüm üretme becerisini yitiren AK Parti'nin, şimdi gündelik manevralarla kendisini gündemde tutmaya ve gündem belirlemeye çalıştığını ileri sürerek, "Birileri Sayın Başbakan'a dizinin kurmaca olduğunu ve kurmacanın da ne olduğunu anlatmalıdır. Bir belgeselden değil bir filmden söz ederken onun niteliklerini de bilmek gerekir. Ancak Sayın Başbakan, "Ben kurmaca olana da karışırım' diyorsa o zaman başbakanlığı bırakıp senaryo yazmaya başlasın. Belki böylesi herkes için daha hayırlı olur" dedi. - Ankara

 Başbakanlığı Bırakıp Senaryo Yazsın

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel 'Başbakanlığı Bırakıp Senaryo Yazsın' - Son Dakika


Son Dakika

Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı