Başbakanlık Binası Protestosu - Son Dakika

Başbakanlık Binası Protestosu

15.01.2012 13:16
Başbakanlık Binası Protestosu

İşçi Partisi, Başbakanlığın Atatürk Orman Çiftliği'ne taşınmasını protesto etti.

İşçi Partisi, Başbakanlığın Atatürk Orman Çiftliği'ne taşınmasını protesto etti.

Orman Genel Müdürlüğü önünde toplanan İşçi Partisi üyesi grup adına İP Ankara İl Başkanı Teoman Alver bir açıklama yaptı. Alver, araziye Başbakanlık kampüsünün kurulmasıyla Atatürk Orman Çiftliği'ne yönelik yağmanın meşrulaştırılacağını iddia etti.

Atatürk Orman Çiftliği'nin Atatürk'ün Türkiye'ye ve Ankaralılara mirasının olduğunu ifade eden Alver, "Kaybedilen alan büyüklüğü, Mustafa Kemal'in hazineye hibe etmiş olduğu toplam Atatürk Orman Çiftliği alanının yüzde 42'sine denk gelmektedir" dedi.

Ankara'nın akciğerlerinin betonlaşacağını belirten Alver, yeşil alanların hava kirliliğinin giderilmesi konusundaki katkısının tartışılmaz bir gerçek olduğuna dikkat çekerek "Ankaralılar, Atatürk Orman Çiftliği'nin mevcudiyetini koruduğu koşullarda bile hava kirliliği tehdidiyle yüz yüzedir" dedi. Yapılan açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı. - ANKARA

Anagold Madencilik: 'Sedat Cezayirlioğlu ve Avukatının İddiaları Asılsızdır' Anagold Madencilik: 'Sedat Cezayirlioğlu ve Avukatının İddiaları Asılsızdır' Hüseyin Baş: Laiklik Bizim İçin Vazgeçilmez Bir Kırmızı Çizgidir. Atatürk Partimizin Kırmızı Çizgisidir Hüseyin Baş: Laiklik Bizim İçin Vazgeçilmez Bir Kırmızı Çizgidir. Atatürk Partimizin Kırmızı Çizgisidir Ankara Büyükşehir ile Ahbap Derneği Arasında 'Ahbap Bilim ve Sanat Kampüsü' İçin Protokol İmzalandı. Ankara Büyükşehir ile Ahbap Derneği Arasında 'Ahbap Bilim ve Sanat Kampüsü' İçin Protokol İmzalandı.
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başbakanlık Binası Protestosu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement