Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Başı açık kimlik fotoğrafı tartışması: Polisler alarma geçti - Son Dakika

Başı açık kimlik fotoğrafı tartışması: Polisler alarma geçti

Erzurum'da bir misafirhanede rezervasyon işlemi yapıldığı esnada, üzerinde başörtülü fotoğraf yapıştırılmış kimlik ibraz eden kadından şüphelenen görevli, işlem yapmak istemedi. Durumdan öfkelenen kadın misafirhaneden ayrılırken şüpheli olay polis ekiplerine ihbar edildi. Ekipler tarafından yakalanan kadın, kimliğini polislere göstermedi. Kadının talebi üzerine bölgeye kadın polisler getirildi. Kimlik kontrolünden geçirilen kadın hakkında resmi evrakta sahtecilikten işlem yapıldı.

03.10.2023 - 18:38,  Güncelleme: 20:22

Erzurum'da gittiği misafirhanedeki görevliye açık saçlı kimliğinin üzerine, saçı kapalı fotoğrafını yapıştırdığı kimliğini gösteren 30 yaşındaki D. A., polisi alarma geçirdi. Görevlinin kimliği kabul edemeyeceğini söylemesi üzerine öfkelenerek misafirhaneden ayrılan genç kadını, ihbar üzerine polis kısa sürede yakaladı. "Mahrem" diye kimliğini polislere göstermek istemeyen D.A.'nın talebi üzerine bölgeye kadın polisler getirildi. Kadın görevliler, D.A.'nın poşetlerini inceleyip eşyaları ile birlikte ekip otosuna bindirerek polis merkezine götürdü.

Yakutiye ilçesindeki Gar Müdürlüğü'ne ait misafirhaneye giden D.A., görevliye başı açık fotoğrafının üzerine başı kapalı bir fotoğrafı yapıştırılmış kimliğini gösterdi. Görevlinin bu kimliği kabul edemeyeceğini söylemesi üzerine yüzünde maske ve başında siyah bir örtü bulunan kadın öfkelenerek misafirhaneden ayrıldı.

Başı açık kimlik tartışması yaşandı

EKİPLER KADINI YAKALADI

Durumundan şüphelenen görevli 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak ihbarda bulundu. İhbarı kısa sürede değerlendiren terör ve asayiş ekipleri bölgeyi kısa sürede ablukaya aldı. Verilen eşkal üzerine polis şüphelendikleri özellikle kara çarşaflı kadınların kimliklerini kontrol etti. Aramalar sürerken polis telsizinden kadının Barış Pınarı Köprüsü üzerinde görüldüğü anonsu geldi. Tüm ekipler kısa sürede bölgeye giderek kadının etrafını sardı ve dikkatli bir şekilde yanına yaklaştı.

Başı açık kimlik tartışması yaşandı

"KİMLİĞİME BAYAN POLİS BAKSIN"

Kadın kendisine kimlik soran polislerden kendi kimliklerini göstermesini istedi. Bunun üzerine polisler kimliklerini gösterdi ancak kadın bu kez, "Bayan polis baksın. Dini olarak böyle bir şey benim hakkım bana saygı göstermek zorundasınız. Dini kurallara uymak zorundasınız. Dinimi yaşamak benim hakkım benim kimliğimi hanım polis görsün. Üzerinde saçı açık olan fotoğrafımı görmenizi istemiyorum. Eliniz çarptı, bana dokunmayın lütfen. Hassasiyet gösterin. Göreviniz olabilir ama bu şekilde bana yardımcı olmanız lazım." diye konuştu.

Başı açık kimlik tartışması yaşandı

SERBEST BIRAKILDI

Yaşanan bu tartışmaların ardından olay yerine gelen iki kadın polis memuru A.D.'nin kimliğini kontrol ettikten sonra, yanındaki poşetlerini de alarak detaylı inceleme için Gürcükapı Polis Merkezi'ne götürdü. Genç kadının yapılan GBT sorgulamasında herhangi olumsuzluk çıkmadı. D.A. resmi evrakta sahtecilikten işlem yapılarak serbest bırakıldı.

Başı açık kimlik tartışması yaşandı
Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Başı açık kimlik fotoğrafı tartışması: Polisler alarma geçti - Son Dakika


Advertisement