Basın toplantısına damga vuran olay! Kendi bakanının adını unutan Biden, canlı yayında kekeledi - Son Dakika

Basın toplantısına damga vuran olay! Kendi bakanının adını unutan Biden, canlı yayında kekeledi

09.03.2021 10:28

ABD Başkanı Joe Biden'ın düzenlediği basın toplantısında ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in adını unutması, ilginç görüntülere sebep oldu. Sosyal medyada da ses getiren videoda 78 yaşındaki Biden, Austin'in ismini unuttuğu anlarda kekeliyor ve Pentagon şefi için "Şu üniformanın başındaki" ifadesini kullanıyor.

ABD Başkanı Joe Biden, dün Beyaz Saray'da yaptığı basın toplantısında Savunma Bakanı Lloyd Austin'in adını unuttu ve Pentagon şefi için "Şu üniformanın başındaki" ifadesini kullandı.

Biden, ABD askeri muharip komutanlıklarına liderlik etmesi için iki kadın generalin aday gösterildiğini duyurduğu konuşmasında "Ve yardımcıya teşekkür etmek istiyorum - ah, eski general. Ona general demeye devam ediyorum, ama benim, benim - şu üniformanın başındaki" ifadelerini kullandı.

PROMPTERDAN OKURKEN HATA YAPMADI

Etkinliğin başında ise prompterdaki metni okuyan Biden, Savunma Bakanlığı liderinden "Sekreter Austin" diye bahsetmişti.

Basın toplantısına damga vuran olay! Kendi bakanının adını unutan Biden, canlı yayında kekeledi
Biden'ın adını unuttuğu ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin.

BIDEN'IN İLK VUKUATI DEĞİL

ABD Başkanı Biden, Aralık ayında da Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı adayı olan Xavier Becerra'nın adını yanlış telaffuz etmiş ve uzun süre gündemde kalmıştı.

Basın toplantısına damga vuran olay! Kendi bakanının adını unutan Biden, canlı yayında kekeledi

Son Dakika Dünya Basın toplantısına damga vuran olay! Kendi bakanının adını unutan Biden, canlı yayında kekeledi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Başsavcılıktan 'Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı' iddialarına yanıt Başsavcılıktan 'Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı' iddialarına yanıt Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nedenlerle mi durdurdu? Kremlin'den açıklama var Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nedenlerle mi durdurdu? Kremlin'den açıklama var Son Dakika: Türkiye'de 12 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 243 kişi vefat etti, 54 bin 562 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 12 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 243 kişi vefat etti, 54 bin 562 yeni vaka tespit edildi Bakan Koca, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80'i aşan 6 ili paylaştı Bakan Koca, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80'i aşan 6 ili paylaştı Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Ramazan öncesi kaynak suyu almak isteyen vatandaşlar 5 kilometrelik kuyrukta bekledi Ramazan öncesi kaynak suyu almak isteyen vatandaşlar 5 kilometrelik kuyrukta bekledi