Son Dakika Haberleri: Başkale'de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

Başkale'de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

7 gün önce

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıldönümü dolayısıyla Van’ın Başkale ilçesinde anma töreni düzenlendi.

Başkale'de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü, System.String[]
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yıldönümü dolayısıyla Van'ın Başkale ilçesinde anma töreni düzenlendi.

Kaymakamlık bahçesinde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Saat 09,05'te ise siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Anma programı daha sonra Yatılı Bölge Ortaokulu konferans salonunda devam etti. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından hazırlanan sinevizyon gösterisi ile devam eden program resim- şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilmesiyle son buldu.

Anma programına Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Asim Solak, Garnizon Komutanı Piyade Albay Hüsnü Bozkurt Uza, Cumhuriyet Savcısı Bünyamin Kılınç, İlçe Emniyet Müdürü Adil Metin, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. - VANİlber Ortaylı'dan Gençlere Beyin Göçü Uyarısı: Memleketi Terk Etmeyin Seda Akgül, Paylaşımıyla Sosyal Medyada Olay Oldu

Osman Kavala Soruşturmasında Yeni Gelişme: 8 Kişi Serbest Bırakıldı Millet Bahçeleri Açılışında Konuşan Erdoğan'dan Atatürk Çıkışı: Hakarete İzin Vermeyiz