Başkale kara gömüldü - Son Dakika

Başkale kara gömüldü

17.02.2021 12:53

Başkale kara gömüldü Kar yağışı nedeniyle 135 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı Van'ın Başkale ilçesinde dün gece başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, 135 yerleşim yerinin yolu da ulaşıma kapandı.

Başkale kara gömüldü

Kar yağışı nedeniyle 135 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı

VAN - Van'ın Başkale ilçesinde dün gece başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, 135 yerleşim yerinin yolu da ulaşıma kapandı.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde günlerdir etkili olan sıcak hava yerini kar yağışına bıraktı. Van'ın Başkale ilçesinde dün gece saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışı, sabah saatlerine kadar sürdü. İlçe merkezinde 50 santimetre olan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde 1 metreye kadar ulaştı. İlçeye bağlı 135 kırsal mahalle ve mezra yolu ulaşıma kapanırken, Van Büyükşehir Belediyesi ve Başkale Belediyesi karla mücadele ekipleri, sabahın ilk saatlerinden itibaren kapanan yolların tekrar ulaşıma açılması için yoğun bir çalışma başlattı.

İlçe merkezinde vatandaşlar güne karla uyanırken, belediye ekipleri de ana caddeler ve sokaklarda kar küreme ve temizleme çalışması yaptı. Park halindeki bazı araçlar tamamen kara gömülürken, işlerine giden vatandaşlar ise araçlarının üzerini kürekle temizledi.

İlçede esnaf olan Sedat Teymur, kar yağışından olumsuz etkilendiklerini belirterek, "Başkale'de kar yağışı nedeniyle dükkanlarımızı zor şartlarda açıyoruz. Esnaf kapalı dükkanlarını yavaş yavaş açıyor. İlçemizde sıcak hava vardı. Dün akşam birden kar bastırdı. Sabah güne karla uyandık" dedi.

Başkale kara gömüldü
Başkale kara gömüldü
Başkale kara gömüldü
Başkale kara gömüldü

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başkale kara gömüldü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Devlet, kanser ilaçlarına geçen yıl 5,6 milyar lira kaynak aktardı Devlet, kanser ilaçlarına geçen yıl 5,6 milyar lira kaynak aktardı Nabil Dirar: Bu sezondan sonra Fenerbahçe'ye dönmek zorundayım Nabil Dirar: Bu sezondan sonra Fenerbahçe'ye dönmek zorundayım İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu'ndan Feyzioğlu'na sert sözler: Bizi sırtımızdan hançerledi İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu'ndan Feyzioğlu'na sert sözler: Bizi sırtımızdan hançerledi Erdoğan'ın talimatıyla çiftçinin elinde kalan patates, soğan ve çeltik satın alınarak vatandaşa dağıtılacak Erdoğan'ın talimatıyla çiftçinin elinde kalan patates, soğan ve çeltik satın alınarak vatandaşa dağıtılacak Göztepeli Jahovic, ligin formda ekibi Hatay'ı evinde tek başına yıktı Göztepeli Jahovic, ligin formda ekibi Hatay'ı evinde tek başına yıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı "Benim oğlum Hira'dan daha zeki" diyen Cem Yılmaz'a Demet Akalın'dan yanıt: Ondan daha merhametli olduğum kesin