Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye - Son Dakika

Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye

01.01.2012 12:20
Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye

Ankara'nın Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 8 yıl önce geçirdiği ateşli hastalık sonucu yürüme fonksiyonunu kaybeden Mamak Fahrikorutürk Mahallesi'nde yaşayan Devran Doğan'ı (14) evlerinde ziyaret ederek tekerlekli sandalye hediye etti.

Ankara'nın Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 8 yıl önce geçirdiği ateşli hastalık sonucu yürüme fonksiyonunu kaybeden Mamak Fahrikorutürk Mahallesi'nde yaşayan Devran Doğan'ı (14) evlerinde ziyaret ederek tekerlekli sandalye hediye etti. Başkan Akgül'e teşekkür eden Devran'ın annesi Kibar Doğan yeni yıla daha mutlu ve umutlu girdiklerini söyledi.

Amaçlarının vatandaşa hizmet olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Sağlıklı toplum, engellerine sahip çıkan toplumdur. Yerel yönetimler olarak bizim görevimiz engelli vatandaşlarımızı tespit edip, yaşamlarında yardımcı olmaktır. Yerel yönetimler olarak fiziki şartları düşünüyoruz. Devran, belediyemiz Evde Sağlık ekiplerince önce muayene edildi, ardından tekerlekli sandalye ihtiyacını biz karşıladık. Devran'ın yüzünün gülmesi bizim yüzümüzü de güldürdü." dedi.

Anne Kibar Doğan da "Devran, 6 yaşına kadar yürüyebiliyordu. Geçirdiği ateşli hastalıktan sonra yürüyemedi. Mamak Belediyesi evde sağlık hizmeti ekipleri gelerek, Devran'ı muayene etti. Mamak Belediye Başkanımız da bizimle ilgilendi, hem Devran'ı hem bizi dinledi. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Yaklaşık 2 ay önce Mamak Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerince muayenesi gerçekleştirilen Doğan'ın tekerlekli sandalye kullanmasında bir mahsur görülmemişti. Yüzde 88 yürüme engelli olan Devran'ın eğitimi de evde veriliyor.

Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye
Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: MHK'nin yeni başkanı Ferhat Gündoğdu oldu 16:33 Son Dakika: MHK'nin yeni başkanı Ferhat Gündoğdu oldu Trabzonspor, Bakasetas'ı istese de tutamayabilir! Sözleşmede yer alan madde hoşlarına gitmedi 16:16 Trabzonspor, Bakasetas'ı istese de tutamayabilir! Sözleşmede yer alan madde hoşlarına gitmedi Sarıyer Belediyesi'nde asgari ücret 5 bin TL'ye yükseldi 16:00 Sarıyer Belediyesi'nde asgari ücret 5 bin TL'ye yükseldi
Kanadalı Telemus Systems şirketi, Türkiye'ye uygulanan ambargodan sonra iflas etti 15:38 Kanadalı Telemus Systems şirketi, Türkiye'ye uygulanan ambargodan sonra iflas etti Süpermarketlerin piyasayı organize ettiği tespit edildi! Ağır cezalar onları bekliyor 15:04 Süpermarketlerin piyasayı organize ettiği tespit edildi! Ağır cezalar onları bekliyor Oğlunu eşinden ayırmak isteyen kaynananın sözleri Esra Erol'u kızdırdı: Oğlumu ben doğurdum, o benim 14:25 Oğlunu eşinden ayırmak isteyen kaynananın sözleri Esra Erol'u kızdırdı: Oğlumu ben doğurdum, o benim
Eski Bakan Bülent Akarcalı, 13:54 Eski Bakan Bülent Akarcalı, "Çocukluğunu bilirim" dediği Osman Kavala'yla ilgili bilinmeyenleri Haberler.com'a anlattı Zeynep Demirel'in duygusal doğum günü mesajı eşi Volkan Demirel'i ağlattı 13:52 Zeynep Demirel'in duygusal doğum günü mesajı eşi Volkan Demirel'i ağlattı
Advertisement