Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye - Son Dakika

Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye

01.01.2012 12:20
Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye, System.String[]

Ankara'nın Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 8 yıl önce geçirdiği ateşli hastalık sonucu yürüme fonksiyonunu kaybeden Mamak Fahrikorutürk Mahallesi'nde yaşayan Devran Doğan'ı (14) evlerinde ziyaret ederek tekerlekli sandalye hediye etti.

Ankara'nın Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 8 yıl önce geçirdiği ateşli hastalık sonucu yürüme fonksiyonunu kaybeden Mamak Fahrikorutürk Mahallesi'nde yaşayan Devran Doğan'ı (14) evlerinde ziyaret ederek tekerlekli sandalye hediye etti. Başkan Akgül'e teşekkür eden Devran'ın annesi Kibar Doğan yeni yıla daha mutlu ve umutlu girdiklerini söyledi.

Amaçlarının vatandaşa hizmet olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Sağlıklı toplum, engellerine sahip çıkan toplumdur. Yerel yönetimler olarak bizim görevimiz engelli vatandaşlarımızı tespit edip, yaşamlarında yardımcı olmaktır. Yerel yönetimler olarak fiziki şartları düşünüyoruz. Devran, belediyemiz Evde Sağlık ekiplerince önce muayene edildi, ardından tekerlekli sandalye ihtiyacını biz karşıladık. Devran'ın yüzünün gülmesi bizim yüzümüzü de güldürdü." dedi.

Anne Kibar Doğan da "Devran, 6 yaşına kadar yürüyebiliyordu. Geçirdiği ateşli hastalıktan sonra yürüyemedi. Mamak Belediyesi evde sağlık hizmeti ekipleri gelerek, Devran'ı muayene etti. Mamak Belediye Başkanımız da bizimle ilgilendi, hem Devran'ı hem bizi dinledi. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Yaklaşık 2 ay önce Mamak Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerince muayenesi gerçekleştirilen Doğan'ın tekerlekli sandalye kullanmasında bir mahsur görülmemişti. Yüzde 88 yürüme engelli olan Devran'ın eğitimi de evde veriliyor.

Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye
Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Başkan Akgül'den Yürüme Engelli Devran'a Tekerlekli Sandalye - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı