Başkan Akpınar: Milli Eğitim Müdürü Karşıyaka'dan Özür Dileyecek - Son Dakika

Başkan Akpınar: Milli Eğitim Müdürü Karşıyaka'dan Özür Dileyecek

05.01.2016 10:26
Başkan Akpınar: Milli Eğitim Müdürü Karşıyaka'dan Özür Dileyecek, System.String[]

İzmir'in Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu arasındaki tartışma, belediye meclisine taşındı.

İzmir'in Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu arasındaki tartışma, belediye meclisine taşındı. İslamoğlu, sosyal medyada yaptığı açıklamada Akpınar'ı, "şov yapmak ve doğru söylememekle" suçlamıştı. Akpınar, buna meclis toplantısında cevap verdi.

Mustafa İslamoğlu'nun atanmış bir müdür olduğunu, kendisininse halkın iradesiyle seçildiğini belirten Başkan Akpınar, “Ben hizmet ediyorum. Okullara destek oluyoruz, bize, 'Şov yapıyorsun.' deniyor. Ben asli görevimi yerine getiriyorum. Çocukların sevgisi, hiçbir şeyin önüne geçemez. Bana, 'Siz gidiyorsunuz, yarın başka siyasetçiler de gider.' diyemezsiniz. Kentin belediye başkanıyım. Giderim, hizmetlerimi yerinde incelerim. Sokakta yaşar belediye başkanı, odada değil. Bana Facebook'tan yanıt vermiş. Geldiğimiz yere bakın. Sen Milli Eğitim müdürü müsün siyasetçi misin, bana cevap veriyorsun? Dürüstlüğü ben ona öğretirim, o bana öğretemez. Doğru söyleyene dürüst denir. Ben doğru söylüyorum. Siyaset güzel konuşma değil, söylediğini yapmadır. Ben her ikisini de yapıyorum. Karşıyaka halkına rest mi çekiyorsun beyefendi? Ne yazar. Herkes haddini bilecek. 10-15 kişilik grup, kameralarla giriyormuş içeriye. Öğretmen şaşkın, çocuk şaşkınmış. 'Bu olur mu?' diyor. Haydi oradan. Boyuna posuna bakıp konuşacaksın. Ben Hüseyin Mutlu Akpınar'ım. Ben doğru söylerim.” şeklinde konuştu.

Yaptıkları hizmetler karşılığında teşekkür beklerken hakaret gördüklerini söyleyen Akpınar, "Beyefendiyi de beklerim. Sadece beni seyreder. Hakaretten dolayı kendisini özür dilemeye davet ediyorum. Cep telefonuma mesaj atıp, 'Başkanım, kahvaltı yapalım. Bu kavgaya son verelim.' demeyecek. Çıkacak, Karşıyaka halkından özür dileyecek. Böyle biriyle oturmam söz konusu olmaz. Sen sokak kabadayısı mısın? Orada siyasi örgütlenme yapıyorsam, buyursun müfettişler gelsin. Hizmet üreten bir insana böyle davranma hakkını sana kimse tanımaz. Haddini bilecek. Karşıyaka'dan da, şahsımdan da özür dileyecek.” dedi.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Başkan Akpınar: Milli Eğitim Müdürü Karşıyaka'dan Özür Dileyecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ayrıldıkları konuşulan Hadise ve Kaan Yıldırım, iddiaları romantik pozlarıyla yalanladı Kısıtlamada aracını polislerin üzerine süren 70 yaşındaki alkollü vatandaşa 3 ayrı suçtan ceza kesildi Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Koçaryan: Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştık, başaramadık "Beni kurtarın" feryatları mahalleyi inletti! 4 aylık eşinin boğazını kesen koca polisi arayıp kendini ihbar etti Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört ilimizi uyardı: Vakalar artıyor Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fransa'nın başına beladır" sözlerine yanıt